CNC JET – nowa odsłona profesjonalizmu

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Firma CNC JET Usługowa Obróbka Materiałów świadczy usługi z obszaru nowoczesnej technologii cięcia wodą powszechnie spopularyzowanej jako waterjet. Dzięki jej wyjątkowym możliwościom żadnym problemem nie jest wyodrębnienie najbardziej skomplikowanych oraz oryginalnych kształtów w szerokim katalogu materiałów. Mowa chociażby o stali, kamieniu naturalnym, szkle, gumie czy drewnie. Cięcia odbywają się w sposób wysoce profesjonalny, ekologiczny, i co najważniejsze bezpieczny dla zdrowia.

Zlokalizowana w Łańcucie firma CNC JET stopniowo staje się cenioną na podkarpackim rynku marką, która dzięki wysokiej jakości świadczonych przez siebie usług jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Technologia cięcia wodą jest o tyle innowacyjnym i trafionym rozwiązaniem, o ile zwrócimy uwagę na jej szereg atutów. Jednak zanim napiszę o walorach, warto najpierw zastanowić się, na czym w istocie polega technika waterjet. Najprościej tłumacząc, dotyczy ona cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem, przy odpowiednim wykorzystaniu strugi wody jako nośnika dla materiału ściernego. Owym materiałem jest garnet, czyli piasek granatu, który po połączeniu z cieczą wylatuje z rurki z prędkością 305 m na sekundę. Finalny moment obróbki określa się jako proces szlifowania, który pozwala na swobodne wytwarzanie precyzyjnych i skomplikowanych kształtów. Zaletami tej nowoczesnej metody są m.in.: wytwarzanie wzorów bez jakichkolwiek odkształceń, unikanie zmian metalurgicznych materiałów oraz nietworzenie niebezpiecznych dla zdrowia oparów i dymów.

Atutem firmy jest pięcioosiowa głowica A-JET, która umożliwia cięcie w 3D pod kątem do niemal 60°.

Atutem firmy jest pięcioosiowa głowica A-JET, która umożliwia cięcie w 3D pod kątem do niemal 60°.

Ogromny potencjał
Co wyróżnia firmę? – Naszym największym atutem jest posiadanie pięcioosiowej głowicy A-JET, która umożliwia cięcie w 3D pod kątem do niemal 60° – tłumaczy Magdalena Głowacka-Lorek, właścicielka firmy. – Dzięki temu możemy wycinać nieskończoną liczbę wzorów z prawie wszystkich rodzajów materiałów – dodaje. Bogata oferta podmiotu skierowana jest do klientów pragnących uzyskać najbardziej nieprzeciętne kształty w różnych materiałach, np. wszelkiego rodzaju stalach, metalach kolorowych oraz stopach, a także w: kamieniach, szkle, tworzywie sztucznym, gumie, ceramice oraz drewnie. CNC JET, troszcząc się o dobro swoich partnerów, proponuje profesjonalną współpracę z podmiotami m.in. z branży budowlanej i architektury wnętrz, biur projektowych, zakładów szklarskich, agencji reklamowych czy producentów maszyn i narzędzi. Co więcej, firma oferuje tworzenie projektów z zastosowaniem oprogramowania CAD/CAM oraz możliwość zaprezentowania własnych koncepcji.

Waterjet to cięcie wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem, przy odpowiednim wykorzystaniu strugi wody jako nośnika dla materiału ściernego.

Waterjet to cięcie wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem, przy odpowiednim wykorzystaniu strugi wody jako nośnika dla materiału ściernego.

Gama dodatkowych usług
Ale czy CNC JET to tylko waterjet? Zdecydowanie nie. Firma świadczy również usługi z zakresu: toczenia na tokarkach uniwersalnych; frezowania na specjalnie przystosowanych maszynach konwencjonalnych; szlifowania przy użyciu szlifierek do wałków, otworów i płaszczyzn; wyważania dzięki wyważarce firmy Schenck; spawania różnego rodzaju stali, np. nierdzewnej. – CNC-JET to firma, która dopiero wkracza na podkarpacki rynek, ale cechuje nas duża determinacja, aby profesjonalnie wykonywać powierzone zadania – wyjaśnia właścicielka. Klucz do sukcesu przedsiębiorstwa stanowi zgrany zespół młodych, ambitnych ludzi o umysłach otwartych na różne wyzwania.

CNC-JET
ul. Składowa 1, 37-100 Łańcut,
e-mail: biuro@cncjet.pl
tel.: +48 736 046 102, +48 736 045 488

Kamil Lech

Finalny moment obróbki określa się jako proces szlifowania.

Finalny moment obróbki określa się jako proces szlifowania.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.