Co 3 kobieta doświadczyła przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej

RZESZÓW Trwa akacja „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”

Statystyki są zatrważające. Jedna na trzy kobiety była lub jest maltretowana fizycznie lub psychicznie a w 94 proc. przypadków, ofiarą przemocy domowej jest właśnie kobieta. W Rzeszowie trwa akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na ten problem a pokrzywdzone kobiety będą mogły uzyskać pomoc.

16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet to międzynarodowa kampania, organizowana przez Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. W Rzeszowie akcja organizowana jest rokrocznie.

– Problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt jest żywy – mówi Marzena Wilk, prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet „Victoria” – Wciąż zgłaszają się do nas kobiety, które szukają tu ratunku i wsparcia. Dlatego też rokrocznie staramy się naświetlić ten problem organizując warsztaty, spotkania, poradnictwo i debaty. – dodaje.

Przyjdź, uzyskasz pomoc

Podobnie jest i w tym roku. Już dzisiaj odbędzie się Dzień Otwarty w ramach którego na ul. Jagiellońskiej 4 (na pierwszym piętrze) będą dyżurowały osoby udzielające porad psychologicznych, prawnych, z zakresu socjalnego czy niebieskiej karty (karta zakładana jest w czasie interwencji policji, gdy problem dotyczy przemocy). Będzie można przyjść z dziećmi, którym stowarzyszenie zapewni opiekę.

W najbliższą sobotę oraz 10 grudnia na ul. Jałowego 31 Rzeszów (szary budynek) odbędą się pokazy filmowe o tematyce kobiecej (start godz. 18.30, wstęp bezpłatny). 9 grudnia na ul Jagiellońska 4, I piętro (oznaczona sala), odbędzie się również debata pod hasłem „Nie bójmy się mówić o przemocy wobec dziewcząt i kobiet”. Start. Godz. 10.00

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments