Co będzie z Dworcem Podmiejskim

RZESZÓW. Już od kilku miesięcy PKS Rzeszów eksploatuje teren pod wiaduktem Śląskim bez umowy. Dzierżawa wygasła końcem września 2010, a wciąż nie ma rozstrzygnięć o dalszym losie Dworca Podmiejskiego.

– Wciąż nie mamy odpowiedzi od Urzędu miasta na temat dalszego losu Dworca pod wiaduktem Śląskim – mówi Jan Lampart dyrektor techniczny PKS Rzeszów. – nasze ostatnie pismo sprzed kilku miesięcy pozostało bez odpowiedzi, obecnie przygotowujemy kolejne.

Przypomnij, że miasto planowało na połowie terenu dzisiejszego dworca zbudować parking. Spowodowało by to poważne utrudnienia dla kierowców i pasażerów, a mogło by nawet zakończyć się sparaliżowaniem dworca. Ponadto dworzec o tak niewielkiej powierzchni nie mógłby funkcjonować zgodnie z normami bezpieczeństwa.

Codziennie z dworca odjeżdża około 300 kursów. W dni powszednie korzysta z niego blisko 18 tys. pasażerów. Ograniczenie jego powierzchni niosło by ze sobą zatłoczenie stanowisk odjazdów autobusów i zagrożenie bezpieczeństwa. Niestety nie udało nam się uzyskać informacji z Urzędu Miasta na temat planów wobec Dworca Podmiejskiego ponieważ w biurze prasowym pomimo kilku prób nikt nie odebrał telefonu.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments