Co będzie z pomnikiem Walk Rewolucyjnych?

Co będzie z najsłynniejszym rzeszowskim monumentem? Wciąż nie wiadomo. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Miasto chce dostać pomnik od ojców bernardynów. Ci z kolei pomnika darować nie chcą. Co zatem z projektem uchwały ratusza dotyczącym przejęcia monumentu jako darowizny?

Na wtorkową sesję Rady Miasta trafią dwa projekty uchwał dotyczące monumentu. Jeden autorstwa klubu SLD, który proponuje, by miasto zamieniło się z zakonnikami działkami, drugi autorstwa ratusza, który dotyczy przejęcia pomnika jako darowizny od Prowincji Niepokalanego Poczęcia Zakonu Braci Mniejszych św. Franciszka. Projekt został poparty pismem od o. Bernardynów, którzy sami proponują w nim takie rozwiązanie. Sami zainteresowani twierdzą jednak, że żadnego pisma w tej sprawie nie wysyłali.

Otrzymaliśmy pismo od ojca Klimasa, proboszcza parafii,  z informacją, że ojcowie Bernardyni są skłonni pomnik oddać – tak  jeszcze w czwartek przekonywał wiceprezydent Rzeszowa. Doniesieniom od razu zaprzeczyli jednak sami Bernardyni twierdząc, że żadnego pisma nigdzie nie wysyłali. Po informacje w sprawie dokumentu widma pojechaliśmy więc do ratusza, gdzie dowiedzieliśmy się, że  trwają ponoć jego intensywne poszukiwania, bo… gdzieś się zagubiło. – Trudno mi się wypowiadać w tej sprawie, bo pisma nie widziałem na oczy. Trafiają do nas setki pism, więc może gdzieś się zawieruszyło. Szukamy – mówił Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Co zatem z projektem uchwały proponowanym przez ratusz, a dotyczącym przejęcia pomnika jako darowizny? Nie wiadomo, bo jak miałoby do tego dojść, skoro sami rzekomi darczyńcy do takiego gestu się nie kwapią? Ratusz utrzymuje, że będzie jeszcze na ten temat z ojcami rozmawiał.

Katarzyna Szczyrek

12
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
robertadsfjacekOjo2Tech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adsf
Gość
adsf

Trzeba jak najszybciej ro….ić ten POmnik SBecji.

jacek
Gość
jacek

wywalić to w powietrze, syfiasty hotel rzeszów już odszedl w niepamięć, teraz czas na wielką…

robert
Gość
robert

Bravo Jacek, zdetonować tę k&^%ę !!!!!

Ojo
Gość
Ojo

Wy tylko wszystko burzcie, a resztę wysyłajcie w kosmos………..

2Tech
Gość
2Tech

He he Bernardyni jak się dowiedzieli ile trzeba by było zapłacić za rozbiórkę to zwątpili i dlatego chcą się go pozbyć .

ROMAN
Gość
ROMAN

zamienić tych bojowników chłopsko- robotniczych [ nie wiem co reprezentujacych; czy rabację galicyjską – czy strajki 1936/1937- czy powstanie leskie 1932 czy komitet „NAFTA” 1943] na przykład na cherubinów – należało by to oczywiście skonsultować z autorem pomnika i z zakonem.

Antoni Kosiba
Gość
Antoni Kosiba

Nie byłbym tak radykalny jak dzitka w wieszaniu komunistów, bo jako chrześcijanin winienem okazywać miłosierdzie.

Wystarczyłoby mi w zupelności, gdyby komuniści rzeszowscy (których jak wynika z sondażu konkurencyjnej gazety jest w Rzeszowie aż 60%) zostaliby obnażeni do kalesonów i wysłani w kosmos na Marsa, a za rakietę służyłby… kto?? ANO POMNIK W.C. MIANOWICIE!!!
Wymagało by to jeno zamontowania odpowiednio mocnego napędu, ale koledzy bolszewicy z Leningradu na pewno by pomogli.

ROMAN
Gość
ROMAN

hotel stał i go nie ma – pomnik stoi i będzie stał- do szukania pisma tego i aby w przyszłości inne nie ginęły – należy zatrudnić w ratuszu szarika- będzie tropił i węszył.

czarek
Gość
czarek

Aqua park w samym centrum dla dzieci gdzie spaliny, to chyba totalny niewypał.Ale aQuapark np przy Witosa czy na Przybyszówce np jak najbardziej.A co sie tyczy pomnika, zdemontować tych bojowników chłopski-robotniczych a samą bryłę ozdobic godłem miasta,zamontować kamery HD na szczycie tak aby każdy czy to w internecie czy na telebimie mógł oglądać panoramę miasta.To by było odpowiednie dla miasta innowacji a nie kwiatki rabatki fontanny to jest dobre ale dla miasta imitacji.

ola
Gość
ola

Oddajac Bernardynom plac nalezalo zastrzec ze pomnik zostaje w rekach miasta ,Rzeszow bez pomnika to nie ten sam .Wielu ludzi mialo nadzieje ze w sercu rzeszowa zamiast ogrodow powstanie centrum dla dzieci jak aqwa park co przyniosloby nam duzo korzysci finansowych ale jest jak jest i napewno bedzie ladnie,a na aqwa park trzeba jezdzic do krakova albo zwieczycy cos w stylu aqwa parku.

antyzgrzyt
Gość
antyzgrzyt

Ja oddałbym radnym tenże pomnik ale tylko pod jednym warunkiem…. Niech go sobie w ogródku postawią!!!!

dzitka
Gość
dzitka

można zrobić z tego pomnika szubienicę i powiesic tam wszytskich członków PZ{PR, MO, ZOMO, SB – tak dla ozdoby, dekoracyjnie, i dla oczyszczenia miasta