Co dać w prezencie świątecznym dla nastolatki?

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Kupowanie prezentów nie jest sztuką łatwą, zwłaszcza wtedy, kiedy odbiorca podarunku nie ma sprecyzowanych życzeń, konkretnych zainteresowań lub pasji. O ile dzieciom, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, prezenty kupuje się całkiem przyjemnie, o tyle ich nastoletnim odpowiednikom już nie zawsze. Jeżeli stajemy więc przed obliczem zakupu świątecznego podarku dla zbuntowanej małolaty to mamy w zasadzie dwa wyjścia: wybrać klasyczny prezent lub troszkę się postarać i wybrać coś naprawdę ciekawego.

Święta to czas intensywnych spotkań rodzinnych, więc czasem mamy okazję wybrać np. do dawno niewidzianej rodziny. W niektórych przypadkach, niektórych domowników widziało się nawet dobre kilka lat temu, więc nic dziwnego, że ze słodkich maluchów wyrosły już świadome nastolatki. Nie znając zbytnio upodobań takiej nastoletniej dziewczynki czasem naprawdę bardzo trudno dobrze trafić, a przecież w święta nie wypada pojawić się bez prezentu, zwłaszcza w przypadku, gdy odwiedzamy rodzinę w której są jeszcze niepełnoletnie pociechy. W takim wypadku zawsze sprawdzi się np. drobny upominek w postaci słodyczy oraz delikatnie ukryty banknot, na jaki akurat możemy sobie pozwolić. Zwłaszcza, że czasem dziewczęta w tym wieku są na tyle skryte, że nawet rodzina nie będzie wiedzieć o tym, że dziewczyna odkłada sobie fundusze na nowy snowboard, wymarzone buty lub objazdowe ferie zimowe z przyjaciółmi. Jeżeli jednak wybieramy się do bliższej rodziny, warto podpytać, tak aby pieniądze nie zostały odebrane jako prezent „na odczep się”. Co prawda wtedy świąteczny prezent będzie bardziej wymagającym zadaniem, ale radość nastolatki może być wyjątkowo satysfakcjonującym doświadczeniem.

https://www.fabryka-klienta.pl/reklama-internetowa/ux-tinder/

Prezentowe nieśmiertelne klasyki!

Biżuteria! To zawsze dobre rozwiązanie, ponieważ mało która nastolatka nie lubi pokazać się z czymś ładnym na szyi lub na nadgarstku. Biżuteria powinna być w miarę delikatna, ale solidna. W każdym sklepie jubilerskim wykwalifikowani pracownicy podpowiedzą nam, co teraz noszą młodzi ludzie, więc nie będzie to tak trudne zadanie, jak mogłoby się wstępnie wydawać. Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani do tego pomysłu wybierzmy karty podarunkowe. Sklepy z multimediami, perfumerie, drogerie i sklepy internetowe. Jest tego mnóstwo i na pewno będzie to prezent, który szczerze nastolatkę ucieszy. W okresie przedświątecznym zdecydowana większość sklepów oferuje karty, które nie tylko posiadają określoną wartość, ale są również niezwykle atrakcyjne wizualnie. Złote kokardki, srebrne dodatki, mieniące się kolorami loga. To wszystko dodaje takiemu prezencikowi świątecznego charakteru. Taki podarunek sprawi, że dziewczyna nie tylko będzie miała dodatkowe fundusze, ale będzie je mogła mądrze spożytkować bez ingerencji dorosłych. Warto pomyśleć o sklepach odzieżowych. Co prawda jeżeli sami wybierzemy prezent w przypadku, kiedy okaże się nietrafiony, zbyt mały czy zbyt duży, można go wymienić. Jednak zdecydowanie więcej radości przyniosą dziewczynce samodzielne zakupy z koleżankami niż stresująca wymiana odzieży (zwłaszcza mając na uwadze atrakcyjne, poświąteczne promocje).

W poszukiwaniu czegoś wyjątkowego!

Jeżeli szukamy jednak czegoś dla naprawdę bliskiej nas nastolatki będzie to wymagało naszego zaangażowania. Bo możemy skupić się zarówno na materialnych prezentach, jak i wybrać coś wyjątkowego; kartę abonamentową do kina, dzięki której będzie mogła do woli cieszyć się filmowymi nowościami, rezerwacja w escaperoomie czy koncert jej ulubionej kapeli. Znając jej zainteresowania również będzie nam łatwiej znaleźć odpowiedni prezent: najnowsza powieść jej ulubionego autora, dedykowana biżuteria z jej ulubionym motywem lub koszulka ze specjalnie zamówionym nadrukiem. Tego rodzaju sentymentalne prezenty świąteczne na długo zostają w pamięci i sprawiają naprawdę dużo radości. Fajnym dodatkiem do prezentu dla nastolatki może być również alkohol! Ale tylko w przypadku, kiedy wcześniej ustalimy to z jej rodzicami lub opiekunami, a do samej butelki dodamy adnotację: otworzyć w dzień 18 urodzin!

Więcej na portalu marketingowym fabryka-klienta.pl

Artykuł sponsorowany