Co drugi dzień na Podkarpaciu ginie ktoś w wypadku drogowym

Tylko w tym roku w naszym regionie zginęło 196 osób. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Statystycznie, codziennie w naszym regionie policjanci zatrzymują około 26 bandytów kierujących samochody pod wpływem alkoholu.

Codziennie w naszym regionie dochodzi do około 6 wypadków, w których rannych pozostaje około 7 osób. Przerażające jest również to, że co drugi dzień ktoś ginie w wypadku drogowym. Pocieszeniem może być fakt, że w samym listopadzie liczba wypadków spadła o 21 proc., w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Podkarpaccy policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa w okresie od stycznia do listopada 2011 roku. Przez 11 miesięcy doszło do 1925 wypadków, zginęło 196 osób, a 2416 doznało obrażeń. Co przerażające policjanci w tym okresie zatrzymali aż 8761 pijanych bandytów, którzy prowadzili samochody. Wychodzi na to, że codziennie zostało zatrzymanych około 26 takich kierowców. Ilu jechało w rzeczywistości na podwójnym gazie i nie zostało zatrzymanych? Nie sposób tego policzyć.

W ciągu 11 miesięcy funkcjonariusze wypisali 95,5 tys. mandatów karnych, pouczyli 22,5 tys. kierowców i skierowali 4 tys. wniosków o ukaranie. Ze statystyk wynika, że codziennie, w naszym regionie policjanci stosowali około 365 środków prawnych.

Pocieszające w tym wszystkim jest to, że przykładowo w listopadzie 2011 roku, w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wypadków spadła o ponad 21 proc, o 7,7 proc. zmniejszyła się liczba ofiar śmiertelnych, a liczba rannych w tych zdarzeniach spadła o 17,3 proc.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments