Co podglądał konsul Stanów Zjednoczonych

Brian George (w środku). Fot. Archiwum WSPiA

RZESZÓW. Brian George, nowo mianowany konsul Stanów Zjednoczonych ds. prasy i kultury odwiedził 1 sierpnia Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. W czasie wizyty spotkał się z władzami uczelni oraz zwiedził rzeszowski kampus.

- Jestem pierwszy raz w tym regionie. Bardzo mi się tu podoba – mówił po wizycie w WSPiA Brian George. – Warunki, jakie stwarzacie studentom i nowoczesnej infrastruktury są imponujące. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem filozofii, jaką kieruje się uczelnia i podejścia do edukacji oraz studentów.

Ustalono szczegóły dotyczące m.in. dalszej współpracy konsulatu z uczelnią oraz prowadzoną przez WSPiA Fundacją Partnerstwo na rzecz Demokracji, która ma na celu integrację polskiego i ukraińskiego środowiska dziennikarskiego oraz przełamywanie uprzedzeń i stereotypów.

Konsul ds. prasy i kultury Brian George pełni obecnie obowiązki Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Jego wizyta w Wyższej Szkole Prawa i Administracji związana jest z wieloletnią współpracę uczelnią z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie.

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.