Co powstanie na terenach po Zelmerze? FILM

Tak, na razie w formie wizualizacji wygląda koncepcja zabudowy terenów po Zelmerze. Fot. mwmarchitekci.pl

RZESZÓW. Koncepcja nowej dzielnicy w centrum miasta jest gotowa.

Mieszkaniówka, handel, biura i usługi – te funkcje ma łączyć nowa dzielnica zlokalizowana w centrum Rzeszowa, na dawnym terenie zakładu przemysłowego Zelmera. Zgodnie z wizjami architektów oprócz nowej zabudowy powstanie też nowy układ drogowy.

Przypomnijmy, że nieruchomości przy ul. Hoffmanowej o łącznej powierzchni 9,84 ha Zelmer sprzedał za 34,5 mln zł netto rzeszowskiej spółce Res-Gaj. Sama fabryka została przeniesiona do Rogoźnicy. Nowy właściciel poprzemysłowych gruntów chce zmienić ich przeznaczenie.

- Właściciel poprosił o przedstawienie analizy, co da się zbudować na tym terenie – wyjaśnia architekt Maciej Łobos, prezes MWM Architekci. To w tej rzeszowskiej pracowni powstała wstępna koncepcja nowej dzielnicy. – Zadanie jakie zostało nam postawione wykonaliśmy. Nasza koncepcja zawiera odpowiedź zarówno na pytanie o możliwości zabudowy jak i rozwiązania układów komunikacyjnych – mówi Łobos.

Musi powstać plan
Nowa dzielnica położona pomiędzy ul. Hoffmanowej, linią kolejową na Jasło oraz terenami wojskowymi przy ul. Langiewicza łączy funkcje mieszkalne, handlowe, biurowe i usługowe. Teren podzielony został na autonomiczne regiony charakteryzujące się indywidualną architekturą. Przebudowa układu drogowego ma zapewnić szybkie połączenie z pozostałymi częściami miasta. Koncepcja zakłada m.in. przedłużenie ul. Mochnackiego przecinającego teren wojskowy przy tej ulicy.
O tym jak zostanie zabudowany teren po Zelmerze zdecydują ostatecznie zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego, który jest dopiero opracowywany przez miasto. Później uchwalą go radni. – Podstawą dyskusji o kształcie planu powinna być nasza koncepcja – dodaje Maciej Łobos.

Krzysztof Kuchta


Prezentacja: MWM Architekci

do “Co powstanie na terenach po Zelmerze? FILM”

 1. mieszkaniec

  „chory pomysł” powiedziała żona po obejrzeniu prezentacji

 2. ddd

  MWM zdecydowanie najlepsza pracownia w mieście.

  Na pewno nikt nie będzie zmuszał do zamieszkania tam i każdy będzie miał świadomośc od początu do końca że tu park a tam linia kolejowa i jak gęsto będą mieszkania i co z drogami. Większośc ludzi teraz kupuje w ciemno

 3. 33

  Odezwał się naczelny rzeszowski architekt … Trzeba było jeszcze troszkę dogęścić to osiedle… inwestor wszak musi odpowiednio zarobić. Trochę mi ta wizualizacja przypomina przemysłową fermę drobiu… Mam nadzieję, że miasto uchwalając plan przestrzenny zadba o odpowiednie wskaźniki i będzie tam dość przestrzeni dla ludzi i …. samochodów.

 4. 1

  miejsce może i fajne na pierwszy rzut oka, bo dość blisko centrum i wmiare spokojna okolica, ale jak sie tak zastanowić to bezpośrednio sąsiadujące ze złomowiskiem i dużym szlakiem kolejowym ktory nie był ostatno zbyt czesto używany ale teraz po remoncie to moze sie zmienic i widok osob z blokow osciennych na rozdzielnie i torowiska srednio komfortowy, nie mowiac o halase jaki generuja polskie pociagi… tak wiec komfort mieszkanie bedzie rewelacyjny.,

 5. ja

  Budowanie w takiej lokalizacji osiedla mieszkaniowego to zwykłą głupota i marnotrawienie pieniędzy. Tam powinno powstać centrum biurowe z prawdziwego zdarzenia. Na samych wynajmach zarobi się tylko w jednym roku więcej niż na sprzedaży mieszkań, szczególnie że mieszkaniówka przeżywa zastój.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.