Co się stało z bohaterami „Dynastii”?

sharetv.org

Przybliżamy losy gwiazd szklanego ekranu z dawnych lat

Eleganckie suknie, lśniąca biżuteria, oszałamiające wnętrza… Kto z nas nie zazdrościł luksusowego życia bohaterom „Dynastii”, podziwiając ich losy przed telewizorami? O tym jednak, że popularność prędko przemija boleśnie przekonało się wiele serialowych sław grających w tej znanej produkcji. Przebojowa Alexis, której późniejsze role nie rzuciły na kolana, ma już 77 lat, przystojniakom pokroju filmowego Jeffa ubyło młodzieńczego uroku, a odtwórca roli Blake’a zmarł w kwietniu tego roku.

Nieprzemijający fenomen telewizyjnych seriali przyciąga przed telewizory miliony osób. I choć niemal każdy z nich ma swoich odbiorców, są takie tytuły, które na zawsze pozostaną kultowe i wspominać je będę zarówno młodzi, jak i starsi widzowie. Wśród nich jest bez wątpienia „Dynastia”.

Alexis i Crystle – odwieczne rywalki

Słysząc tytuł serialu, pierwszym skojarzeniem nie jest jednak postać głównego bohatera, seniora rodu Carringtonów – Blake’a, lecz jego byłej żony – Alexis. Charyzmatyczna intrygantka o dominującej osobowości podbiła serca publiczności, a do odtwarzającej ją Joan Collins na zawsze przylgnęło imię serialowej bohaterki. 77-letnia dziś Brytyjka nadal świetnie się trzyma, choć oszałamiającej kariery nie zrobiła. Wszechstronności nie można jej jednak odmówić. Poza aktorstwem, zajmował ją także modeling. Collins jest autorką bestsellerów i producentką filmową, telewizyjną i teatralną oraz pięciokrotną mężatka (ostatni mąż jest młodszy o ponad 30 lat!).

Jeszcze zanim wcieliła się w rolę słynnej Alexis miała na koncie wiele ról, jednak to za kreację w „Dynastii” otrzymała „Złoty Glob”, a Królowa Elżbieta II odznaczyła ją Orderem Imperium Brytyjskiego za rozsławianie Wielkiej Brytanii na świecie. Licząca 168 cm wzrostu aktorka zagrała później jeszcze w wielu innych serialach (m.in. „Pomoc domowa”, „Żony piłkarzy”), filmach (np. „Flinstonowie: Niech żyje Rock Vegas”) oraz sztukach teatralnych. I choć nazwisko Joan Collins, która dziś jest szczęśliwą babcią, kojarzy niemal każdy, żadna rola nie przyniosła jej już takiego rozgłosu.

Odwieczna rywalka Alexis – Krystle, a więc Linda Evans, także nie może poszczycić się przełomowymi rolami. Po sukcesie serialu zasłynęła przede wszystkim, reklamując perfumy. W jakich ilościach się one rozchodziły nie trzeba chyba dodawać. Bardzo przypadła jej do gustu rola biznes woman – dziś jest właścicielką sieci Linda Evans Fitness Centers. Co ciekawe, nie licząc „Dynastii”, największe sukcesy odnosiła w… westernach. Zabłysnęła zarówno w filmie ze Steve’em Mc Quinnem, jak i w produkcji „Hazardzista”. 68-latka, która ma na koncie dwa małżeństwa, spotkała się jeszcze na scenie z serialową Alexis. Panie w 2006 r. zagrały na Broadwayu w przedstawieniu „Legend”.

Ideały męskości?

Co łączy wyżej wymienione panie? Oczywiście mężczyzna. Zawsze nienagannie ubrany i szarmancki Blake, czyli John Forsythe, robił wrażenie nie tylko na serialowych aktorkach. Zmarły w kwietniu tego roku na skutek komplikacji po zapaleniu płuc, chory na raka jelita grubego aktor, trzy razy szukał szczęścia w miłości. Jego pierwsza żona zmarła na raka po 3 latach małżeństwa. Drugi związek zakończył się rozwodem. Trzecia żona zmarła miesiąc po Johnie.

Serialowy Blake zapadł na trwałe w pamięć wielbicieli szklanego ekranu, a niewiele osób wie, że mało brakowało, a tej roli by nie dostał. Obsadzony tam początkowo George Peppard zrezygnował z powodu konfliktu ze scenarzystami. Po zakończeniu pracy w serialu, Forsythe zagrał jeszcze kilka ról, jednak nie licząc „Dynastii”, jego filmowe kreacje poprzedzające sławny serial bardziej zapadły w pamięć niż role, którymi kończył karierę.

Jednym z największym przystojniaków „Dynastii” był Jeff, zięć Blake’a, w którego wcielił się John James. Uroczego bruneta można było później zobaczyć na szklanym ekranie m.in. w „Statku miłości” czy „Każde moje dziecko”. Mąż serialowej Fallon miał duże aktorskie aspiracje, o czym świadczy choćby ubieganie się o rolę Jamesa Bonda – niestety bez skutku. On, w przeciwieństwie do kolegów z planu, poprzestał na jednej żonie (byłej miss Australii), z którą ma dwójkę dzieci.

Skoro o przystojniakach mowa, nie można pominąć sławnego Dexa Dextera. Podobnie jak w serialu, także i w życiu prywatnym to niegrzeczny typ. Michael Nader, bo o nim mowa, oprócz kilku filmowych i serialowych ról, w tym 66 odcinków „All my children”, ma na koncie areszt za jazdę po pijanemu i przymusowy odwyk narkotykowy. Aktor libańskiego pochodzenia podejrzewany był także o nosicielstwo wirusa HIV. Dwukrotnie żonaty.

Aktor, producent filmowy i telewizyjny oraz… piosenkarz to zajęcia, których ima się Al Corley, pierwszy odtwórca roli Stevena. Serialowy syn Blake’a, obecnie 54-letni ojciec trójki dzieci, oprócz dalszych prób zaistnienia w świecie filmu, wydał także płytę elektro-pop, z której utwory królowały na szczytach list przebojów we Francji i Szwajcarii.

Aktorem i scenarzystą, który jako jeden z nielicznych zaistniał w hicie ostatnich lat – serialu „Heroes” (2006 – 2007), a gościnie w „CSI: Kryminalne zagadki Miami” czy „Dotyk Anioła”, jest Jack Coleman, drugi serialowy Steven. Choć rola w słynnym serialu przyniosła mu sławę, nie przylgnęła do niego łatka postaci, którą zagrał.

Zamiłowanie do seriali to najwidoczniej domena Adama (odnalezionego syna Blake’a), czyli Gordona Thomsona. Oprócz „Dynastii”, zaliczył występy w równie sławnym „Santa Barbara”, „Beverly Hills 90210” czy „Słonecznym patrolu”.

Piękne, sławne i bogate

Warto dodać także kilka słów o paniach, które grały w cieniu Krystle i Alexis. Pierwsza odtwórczyni roli Fallon, córki Blake’a – Pamela Sue Martin, to przede wszystkim gorliwa obrończyni środowiska naturalnego, angażująca się we wszelkie możliwe akcje. Należy nawet do Greenpeace. Tę trzykrotną rozwódkę można było zobaczyć m.in. w „Różowych latach siedemdziesiątych”.

Jej następczyni – Emma Saams także nie porzuciła kariery aktorskiej. Ma na koncie nawet własny scenariusz. Zagrała m.in. w „Nowych przygodach Supermana” i „Opowieściach z krypty”.

Błękitnokrwista Catrine Oxenberg, córka serbskiej księżniczki, grająca w „Dynastii” Amandę, to jedna z nielicznych postaci serialu, której udało się zdobyć znaczną popularność zarówno w „Brygadzie Acapulco”, jak i w filmowej roli księżnej Diany.

Podobnie jak Catrine, powodzeniem w świecie filmu, ale i nieprzemijającą urodą może pochwalić się Heather Locklear, czyli Sammy Jo. Aktorka związana kiedyś m.in. z gitarzystą grupy Bon Jovi, romansująca także z Tomem Cruisem, za rolę w serialu „Melrose Place” była czterokrotnie nominowana do Złotego Globu.

Choć wielu bohaterom „Dynastii” przeminęła uroda, a innym kariera, bez względu na to, jak teraz wyglądają i co robią, w pamięci telewidzów nadal pozostaną role, za które ich kochano.

Aneta Jamroży

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments