Co wypada wręczyć w ramach podziękowania gościom weselnym?

Ceremonia ślubna to piękne i ważne wydarzenie. Zgodnie z tradycją para młoda organizuje podziękowanie dla gości, którzy przybyli, by w tym wyjątkowym dniu wspólnie z nią świętować. Jakie prezenty można przygotować dla rodziny i przyjaciół?

Podziękowania po ślubie

Drobne upominki można wręczyć gościom, którzy przybyli do kościoła lub do Urzędu Stanu Cywilnego na ceremonię zawarcia związku małżeńskiego. Bardzo miłym poczęstunkiem są słodycze. Para młoda może zamówić krówki ślubne. Te tradycyjne, polskie cukierki cieszą się dużym powodzeniem wśród narzeczonych. Sporą popularnością darzone są ciągutki zapakowane w papierek z nadrukiem. Napis: „dziękujemy”, który zostaje umieszczony na cukierku wraz z imionami lub inicjałami pary młodej, to strzał w dziesiątkę! Taki papierek to miła pamiątka ceremonii ślubnej. Krówki najlepiej umieścić w dużym koszu, który będzie trzymała świadkowa. Goście będą mogli poczęstować się cukierkiem podczas składania życzeń młodej parze. Kilka krówek można również spakować do torebeczki z organzy i wręczyć każdej z zaproszonych osób niewielki pakiecik słodkości. Jakie podziękowanie można zorganizować dla gości, którzy biorą udział w skromnym obiedzie?

Podziękowania dla gości weselnych

Kameralne przyjęcie, na którym znaleźli się tylko najbliżsi członkowie rodziny państwa młodych, wymaga wyjątkowej oprawy. Bardzo miłym gestem będzie wręczenie rodzicom, czy rodzeństwu drobnych prezentów. W roli podziękowania bardzo dobrze sprawdzą się: słoiczki miodów z lokalnej pasieki, domowej konfitury, czy nalewki. Dla niewielkiego grona gości narzeczeni mogą również przygotować samodzielnie czekoladę. Paczka ulubionych cukierków, takich jak miękkie i słodkie krówki, także będzie miłym dodatkiem do podziękowań. Tradycyjne polskie i huczne wesela odbywają się w gronie 100 lub więcej osób. Najpopularniejszym podziękowaniem jest buteleczka wódki weselnej lub kawałek ciasta. Pięknie opakowane krówki również będą miłą i smaczną pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia.

Słodycze to dobry wybór, jeśli para młoda chce podziękować swoim gościom. Krówki ślubne zapakowane w elegancki papierek z nadrukiem można wręczyć nie tylko bliskim i przyjaciołom, którzy przyjechali tylko na ślub, ale także uczestnikom kameralnego przyjęcia lub hucznego wesela.

Zdjęcia użyte w artykule to krówki ślubne ze strony sklepu rozsadnepannymlode.pl

Artykuł partnera