Co z aquaparkiem w Zwięczycy?

Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują parku wodnego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wszystko zależy od inwestorów.

W styczniu pisaliśmy o wielkich planach otwarcia pierwszego w Rzeszowie aquaparku. Z propozycją wystąpiła m.in. Rada Osiedla Zwięczyca, która chciałaby, aby park wodny powstał na terenach tzw. Kaczernego.

Jednym z warunków wybudowania aquaparku było uzyskanie zgody od Skarbu Państwa na bezpłatne zajęcie 20 ha ziemi. Możliwe jest to wówczas, gdy realizowana jest inwestycja społeczna. Problem nadal nie został rozwiązany. – Wciąż czekamy na decyzję – mówi bez entuzjazmu Janusz Micał, przewodniczący Rady Osiedla Zwięczyca.

Wciąż nie wiadomo

W Urzędzie Miasta zapytaliśmy, kiedy możliwa będzie budowa tego długo oczekiwanego przez rzeszowian (i nie tylko) obiektu. – To nie zależy od nas, ale od inwestorów – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta. Zapewnia, że kilku inwestorów jest już zainteresowanych budową aquaparku. Nie wiadomo również, który teren wybierze zainteresowana firma czy osoba. – Aquapark może powstać na os. Zwięczyca albo w okolicach obwodnicy, naprzeciwko Asseco – dodaje. Mieszkańcom pozostaje czekać.

Ewelina Nawrot

do “Co z aquaparkiem w Zwięczycy?”

 1. asterix1969

  Aquapark na wsi?
  Niewiarygodne!

 2. Mateusz

  Najlepszym miejscem pod aquapark są ogródki działkowe „Nasz Gaj”, które są w samym sercu miasta, centrum, przy jednej z głównych ulic Rzeszowa, skąd tylko przejść przez ulicę na drugą stronę i jest cała strefa handlowa: hipermarkety, galerie handlowe, itp. Tuż obok działek rozwija się Park Papieski, z kolei działki z tyłu Leclerca powinny być przeznaczone na mieszkaniówkę lub biurowce. Jadąc dalej ulicą Powstańców Warszawy obok hotelu Classic są również wolne działki. Rezygnując z tych terenów miasto popełniłoby błąd, ponieważ są to bardzo atrakcyjne tereny na taką inwestycję, a działki w centrum miasta to po prostu marnotrawienie przestrzeni. Działki powinny być poza miastem. Co do Zwięczycy i Kaczernego to w tamtym miejscu widziałbym coś innego, np. mieszkaniówkę.

 3. Borjan

  buhahaha ..aquapark w zwięczycy .Prędzej świnia zobaczy niebo niz na tym osiedlu coś zacznie się dziac

 4. ROMAN

  no tak ja już czekam na ten obiecany dobrobyt ponad 60 lat – a tu znowu mówią czekaj tatka latka – a bym chciał w tej rynnie – sru do wody nie ? – a oni dalej swoje czekać tylko ile 1000 lat ? i mi wizje pokazują aquaparku – śmiech na sali.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.