Co z drugim etapem budowy centrum handlowego?

Market OBI (na zdj.) zajmuje powierzchnię około 10, 5 tys. mkw., natomiast druga część centrum, czyli supermarket spożywczy i galeria (sieciowe butiki odzieżowe i obuwnicze) – 18 tys. mkw. Fot. Wioletta Zuzak

MIEJSCE PIASTOWE K. KROSNA. – Taka inwestycja oznacza przede wszystkim nowe miejsca pracy – komentują mieszkańcy. 

– Od czasu do czasu robię zakupy w markecie OBI. Jednak niepokoi mnie, że nadal nie ruszyły zaplanowane prace w ramach drugiego etapu budowy centrum handlowego. Z tego co wiem, to roboty miały się rozpocząć wraz z nadejściem wiosny br., a tymczasem w sąsiedztwie OBI, gdzie ponoć mają powstać kolejne obiekty wchodzące w skład centrum, nic się nie dzieje. Czyżby to oznaczało, że inwestor wycofał się ze swoich planów? – zastanawiał się mieszkaniec Miejsca Piastowego. Na prośbę naszego Czytelnika postanowiliśmy wyjaśnić tę sprawę. – Wszystko idzie w dobrym kierunku – uspokajają władze gminy Miejsce Piastowe.

Przypomnijmy, że tutejsi radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający wybudowanie w Miejscu Piastowym obiektów wielkopowierzchniowych.

Market OBI z artykułami dla domu i ogrodu powstał w ramach pierwszego etapu inwestycji. Jest zlokalizowany przy drodze krajowej nr 28 (ul. Handlowa 1). Właścicielem 8-hektarowego terenu, na którym powstanie całe centrum, jest Rank Progress, firma inwestycyjno-developerska z Legnicy. Budowa marketu OBI trwała kilkanaście miesięcy i kosztowała około 20 milionów złotych.

Powstanie też market spożywczy i galeria handlowa
Z informacji przekazanych przez inwestora wynika, że w ramach drugiego etapu budowy centrum obok marketu OBI powstanie supermarket spożywczy oraz galeria handlowa. – Z tego co mi wiadomo, to w dalszej kolejności powstanie także multikino – przypomina nasz Czytelnik. – Kiedy zatem ruszą prace? – pyta.

– Właściciel tego terenu jest aktualnie na etapie opracowywania dokumentacji. Roboty w ramach drugiego etapu inwestycji ruszą dopiero wtedy, gdy inwestor uzyska prawomocne pozwolenie na budowę – mówi Stanisława Gawlik, zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe. – Inwestor zmniejszył zakres przedsięwzięcia, a to oznacza, że zostanie zbudowany market spożywczy i galeria handlowa, ale bez multikina – dodaje.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o