Co z pijaństwem i hałasem na Olszynkach?

Monitoring wzdłuż Wisłoka, o który apelujemy do władz miasta, na pewno przyczyniłby się do poprawy bezpieczeństwa na terenach rekreacyjnych w Rzeszowie. Fot. Paweł Dubiel

Monitoring wzdłuż Wisłoka, o który apelujemy do władz miasta, na pewno przyczyniłby się do poprawy bezpieczeństwa na terenach rekreacyjnych w Rzeszowie. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Cały czas apelujemy do władz miasta o zainstalowanie monitoringu wzdłuż Wisłoka.

Mieszkańcy wciąż skarżą się, że na terenie Olszynek dochodzi do pijaństwa i niebezpiecznych zachowań. W ubiegły weekend rzeszowska policja dostała 8 zgłoszeń w tej sprawie. Miasto chce do końca miesiąca zamontować tablice z regulaminem korzystania z Olszynek. Ma tam być wyraźnie zaznaczone, że obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Czy to odstraszy żądnych emocji i imprezowania młodych ludzi?

Już na początku wakacji pisaliśmy, że mieszkańcy mają dość tego, co się dzieje na Olszynkach. Jak powiedział nam mieszkaniec okolicznych bloków, ścieżki rowerowe powinny być bezpiecznym miejscem wypoczynku dla mieszkańców, a nie polem popisu dla pijanej młodzieży. Upojeni alkoholem krzyczą, głośno się śmieją i śpiewają, zakłócając w ten sposób wieczór i noc osobom mieszkający nieopodal. Rzeszowianie boją się też wybierać w tamte okolice, żeby pojeździć na rowerze czy pospacerować.

- Późnym wieczorem nie jest tu bezpiecznie, bo roi się od pijanych młodych ludzi, którzy zaczepiają rowerzystów i pieszych. Dzwonimy na policję, ale jak widać niewiele to daje – mówi Andrzej. Policjanci wiedzą, że Olszynki to miejsce problematyczne.

Zezwolenia cofnąć nie można
Prezydent Ferenc jakiś czas temu wpadł na pomysł, żeby cofnąć funkcjonującym w tych okolicach lokalom zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Miejscy urzędnicy przeanalizowali przepisy i nie ma możliwości, żeby cofnąć zezwolenia dla kogoś, kto sprzedaje alkohol i spełnia wszystkie wymogi. – Nie ma tam żadnych nieprawidłowości jeśli chodzi o sprzedaż na miejscu. Są wszystkie stosowne wywieszki. Właściciel ma zatrudnioną ochronę. Poza tym w okolicy ulic Słowackiego i Leszczyńskiego są jeszcze inne sklepy, które również sprzedają alkohol. Także ta możliwość odpada – usłyszeliśmy w poniedziałek w ratuszu.

Miasto jednak ma nowy plan. Jak poinformował wiceprezydent Andrzej Gutkowski, do końca września na Olszynkach staną tablice z regulaminem tego terenu. Na podstawie tego regulaminu policjanci patrolujący i straż miejska będą mandatować osoby, które spożywają alkohol na tym terenie.

Policja jednak twierdzi, że cały czas reaguje. Tylko przez dwie noce od 8 do 10 września funkcjonariusze rzeszowskiej komendy dostali 8 zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju. Policjanci wystawili 3 mandaty, a jedna osoba trafiła do izby wytrzeźwień.

Monitoring dużo by pomógł
Wielokrotnie pisaliśmy o konieczności założenia monitoringu wzdłuż Wisłoka. W tej sprawie apelowali do władz miasta również radni ze wszystkich klubów. Również w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie słyszeliśmy, że monitoring na pewno pozytywnie wpłynąłby na sytuację. Skala problemu byłaby mniejsza, bo działałby on z jednej strony prewencyjnie. Z drugiej strony funkcjonariuszom łatwiej byłoby później dochodzić, kto jest sprawcą różnych zdarzeń.

am

do “Co z pijaństwem i hałasem na Olszynkach?”

 1. panW

  Żeby polska policja nie potrafiła sobie poradzić z taką pierdołą. Przecież to nie jest duży problem. Cykliczne patrole wieczorami i nocą, najlepiej z psami. Co bardziej dokazujących, pijanych na dołek, albo dać wysokie mandaty. Jak fikają to na glebę i kolegium. Miesiąc takiej akcji i się żulernia nauczy zachowywać. Oczywiście wszędzie powinno być też oświetlenie i monitoring w czułych miejscach. Takie światełka są potrzebne, a nie te na krzakach.

 2. Marcin z Pobitna

  ja nie tam to gdzie? dobrze ze to tylko jedno miejsce w Rzeszowie takie jest. A może to niespełnieni muzycy ćwiczą głosy blisko filharmonii rzeszowskiej >>> a poza tym to jakaś tendencja jest do remontów i zmiany nazwy instytucji: rzeszowska na podkarpacką, kacerek teatr lalki i aktora na maskę. a przecie tam sa sztuki laką i aktorem to czego to zmienili nie pojmuję.

 3. Sid

  Powiem na wszystko tak

  Wiecie kiedy tam zaczną reagować pilnować porządku ciszy nocnej i innych rzeczy?
  Odpowiedz jest banalnie prosta: Wtedy kiedy w tamtym miejscu dojdzie do tragedii w efekcie przykładowo bójki szarpaniny czy innej akcji bo podejrzewam że rożne rzeczy się tam dzieją chyba nie muszę ich wymieniać bo każdy normalny człowiek wie co mam na myśli
  Z urzędnikami my normalni zwyczajni obywatele nigdy nie wygramy bo to są święte krowy Urzędnicy przez duże U dbają tylko o swoje tyłki i posiadłości które posiadają taki kraj urzędnicy nie są dla ludzi mieszkańców by im pomagać wysłuchać i zwyczajnie pomóc w zwalczeniu z tymi (młodymi ludźmi) Szkoda ale prawdopodobnie ten problem nigdy nie zostanie rozwiązany TYLE W TEMACIE Pozdrawiam wszystkich tutaj zgromadzonych w komentarzach Miłego Dnia :)

  • panW

   Da się wygrać z urzędasami, tylko trzeba się zorganizować. Tak jak mieszkańcy Zalesia, którzy zatrzymali szkodliwe inwestycje na swoim osiedlu. Zebrali się kupą, przygotowali i poszli na sesję do ratusza. I Tadek przy nich razem ze swoimi przydupasami wymiękł i nie przegłosowali uchwały. Tych nieuczciwych urzędasów trzeba po prostu trzymać za mordę, dać im poczuć, że to już nie PRL. To są często tylko układy na dole, które nie mają wsparcia, pleców na górze. I wystarczy pogadać z górą, wynająć prawnika i sprawa załatwiona. Czasem nie jest łatwo, bo nie odpuszczają, ale dopóki się nie załatwi, trzeba trzymać rękę na pulsie. No i myśleć na kogo się głosuje.

 4. Antykomuch

  Jaki gospodarz takie i innowacyjne podejście ratusza do problemu,najważniejsze kwiatki wokół ratusza i inne o zdubki!

 5. Palcówka w lecie

  Od kiedy jest tam ,,Przystań na lato” jest taki syf!Zjedzie się pół powiatu w swoich szrotach i …..SYFOZA.Ale na szczęście to już ostatni rok tego przybytku

 6. jares

  Najciemniej jest na nowej ścieżce do biegania. Tylko patrzeć jak ktoś nogi połamie. Brakuje też oznakowania ścieżki co upewnia matołów na rowerach i rolkach, że to także dla nich ją wybudowano a na dodatek nic nie kosztowała. Karmiący kaczki niech sami jedzą chleb a dla pupilek niech kupią zboże bo po chlebie to one już długo nie pożyją, a za nim odlecą na zawsze to jeszcze zasrają nowy asfalt.

 7. Zygadlo trabadlo

  Hiena ty naprawdę jesteś jakiś chory i ułomny ,czytaj ze zrozumieniem ….biedaku z Baranówki

 8. Marcin z Pobitna

  przeżućmy siła na „ścigacze” po ulicach. Jak to jest i kto to dopuścił do ruchu wyjące motory. Łon jedzie i wyje pod Mantą a jo na Pobitnym gp słyszę. Ledwu dziurka w tłumniku wypadnie to już Władza zatrzymuje, kontroluje a tu jdą świeże nerki na wyjcu i NIC. A do ciorta… polityka.

 9. ludwik

  W tym roku w Budżecie Obywatelskim jest punkt na ktry można głosować. Chodzi o oświetlenie Olszynek. Tak że zamiast hejtować hieno głosuj wraz z całym poprawczakiem.

  • Wanesa Padalec

   ludwik,czy ty słyszysz ten swój bełkot?oswietlenie ,oświetleniem,ale do zapewnienia ładu i porządku w tamtym miejscu ,trzeba rzucic siły do tego powołane-czyli StrazMiejską,opłacaną z miejskich podatków,a widoczną jedynie w operetkowych strojach podczas przemarszu procesji ,albo innej patriotyczno-religijnej imprezki.

 10. hijena

  oj nieładnie ,nieładnie,znowu wykasowano mi jak zawsze wyważoną wypowiedz na temat nieudolności rzeszowskich dzielnych zuchow z grupy szybkiego reagowania ,czyli SM

 11. maniek

  Co fakt to fakt, ale to głównie wina miasta, tam nie ma w ogóle oświetlenia, ciemno jak w… i patrol policji był tam widziany jakieś 5 lat temu

 12. hijena

  Powtorny artykuł w niedługim czasie w tym temacie i kolejne pytanie. Gdzie są dzielni wachmani z rzeszowskiej Strazy Miejskiej ,hojnie opłacani za swoją działalność przez Magistrat,powołani do pilnowania ładu i porządku ,nie tylko podczas imprez patriotyczno-religinych i wolnego miejsca do parkowania pod bramą
  ratusza.Przypomniany problem ,z jakim boryka się miasto ,dzięki rzetelnośći dziennikarzy,potwierdza konieczność rozwiązania tej mało efektywnej formacji,wzorem innych miast

  • marek

   Co chciało by się w stąpić w nasze szeregi hieno tylko brak wykształcenia i znajomości Ci pewnie przeszkadza co .Do roboty ciulu i płać uczciwie podatki a jak nie to wypad na wieś do swoich baranie barany paść

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.