Co z tą kamienicą?

Kamienica przy ul. Mickiewicza 13, choć położona w pięknym otoczeniu starówki, jest w fatalnym stanie i wcale nie zanosi się, żeby miało to się szybko zmienić. Fot. Autor

MIELEC. Okazały budynek przy ul. Mickiewicza wciąż jest w stanie… zawieszenia.

Mijają miesiące, lata, a władze miasta jak nie wiedziały, co zrobić z kamienicą przy ul. Mickiewicza 13, tak dalej nie wiedzą. Prezydent Janusz Chodorowski powtarza, że jest zwolennikiem sprzedaży budynku, tylko, że nie ma na to zgody Rady Miasta.

W tegorocznym budżecie miasta nie ma ani słowa o kamienicy. Od 2010 roku nie ma również żadnej dyskusji na ten temat. – Jak ten budynek wygląda, kto chciał, to zobaczył. Wszyscy dzierżawcy zostali stamtąd wyprowadzeni za wyjątkiem klubu „Trzynastka” – alarmuje radna PiS Zofia Kubiak. – Poniesiono konkretne wydatki na projekt techniczny kapitalnego remontu. Wykonano też remont podpiwniczenia i co dalej z tym budynkiem?

Prezydent Janusz Chodorowski tłumaczy, że modernizacja kamienicy pochłonęłaby ok. 2,5 mln zł. Jego zdaniem to za dużo. – Koszty remontu przekraczały znacznie możliwość wykorzystania tego obiektu – uważa prezydent.

– Kiedyś przedstawiałem temat sprzedaży tego budynku, ale zostałem wyhamowany dosyć ostro. Nabrałem dystansu. Niemniej jednak w każdej chwili mogę znów postawić ten temat na forum Rady. Nie mam z tym problemów.

Paweł Galek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
slonik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
slonik
Gość
slonik

Urzędnicy ustalają aż taki kosmiczny koszt remontu po to tylko aby go „sprzedać” za bezcen jakiemuś prominentnemu inwestorowi.