Co z zagospodarowaniem Bulwarów

- Bulwary mają ogromny potencjał, a ich symbolem jest ruina fontanny i mały plac zabaw - mówią działacze PiS. Fot. Blanka Szlachcińska
– Bulwary mają ogromny potencjał, a ich symbolem jest ruina fontanny i mały plac zabaw – mówią działacze PiS. Fot. Blanka Szlachcińska

RZESZÓW. Zdaniem radnych PiS, brakuje atrakcji dla dzieci.

Radni PiS na czerwcową sesję Rady Miasta Rzeszowa zamierzają złożyć projekt uchwały dotyczący zagospodarowania Bulwarów. Chcą większej liczby atrakcji dla dzieci i punktów gastronomicznych.

– Cieszymy się, że w Rzeszowie przybywa dzieci, ale brakuje miejsc, gdzie można by było z nimi atrakcyjnie spędzić czas. Na Bulwarach codziennie setki ludzi przychodzą z dziećmi, ale nie ma dla nich oferty, bo tradycyjny plac zabaw to za mało – mówi poseł Wojciech Buczak.

Jego zdaniem, dobrze się dzieje, że wyremontowane zostały baseny, planowany jest remont pływalni na ul. Matuszczaka, ale tych inwestycji na rzecz dzieci powinno być więcej.

Park wodny, plac zabaw dla dzieci, miejsce dla rolkarzy – tego typu rozwiązania działacze PiS proponują w miejscu starej fontanny obok kładki na Bulwarach.

– Do tej pory główną atrakcją wodną w naszym mieście była fontanna multimedialna, która nie jest do tego dostosowana – mówi Marcin Fijołek, szef radnych PiS. – Nasz klub chce złożyć na najbliższą sesję Rady Miasta projekt uchwały, w którym będziemy chcieli, aby prezydent w najbliższych latach realizował właśnie nowoczesne, tematyczne, różnorodne place zabaw na rzeszowskich osiedlach. W tej uchwale chcielibyśmy się też odnieść do zagospodarowania bulwarów, miejsca, które ma ogromny potencjał, a którego symbolem jest ruina fontanny oraz malutki plac zabaw – dodaje.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że w tym miejscu mile widziany byłby punkt gastronomiczny, gdzie można by było napić się kawy, zjeść lody czy coś na szybko, ale musiałaby to być inicjatywa osób prywatnych, które taką firmę w tym miejscu chciałyby prowadzić. Działaczom PiS nie podoba się jednak obecna działalność inwestorów na Bulwarach.

– Ofertę rekreacyjną proponują tutaj różni prywatni przedsiębiorcy, ale to się odbywa w sposób, który uważam, że nie przystaje do miasta stolicy innowacji – mówi Buczak.

Blanka Szlachcińska

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
dobra radadarek39Adamjacobloli pol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacob
Gość
jacob

jak ferenc stawiał fontannę pod kasztanami pis nie zostawiał na nim sucej nitki. raptem teraz będą fontanny budować. obiecanki dla naiwnych – i tak im chodzi o dojenie samorządowej kasy.
już widzę te ich fontanny – na każdym skwerku postać sikającego jarka

darek39
Gość
darek39

Dokładnie jest jak Pan pisze. Pamiętam choć trochę czasu już minęło jak pis próbował zablokować nawet fontannę multimedialną. Pis to takie małe gnojki co tylko szkodzą miastu.

loli pol
Gość
loli pol

Od 4 lat pis w Rzeszowie ma 10 radnych na 25!

Pytanie dlaczego przez 4 lata nic nie zrobili dla dzieci w tym temacie?
Ba, nawet Kult ys zablokował dzieciom aqapark tak ta partia dba o namniejszych.

Mi to wygląda na zwykłą kiełbasę wyborczą. Ludzie nie dajcie się im nabierać.

ROMAN
Gość
ROMAN

Śmiech z tą niecką betonową na bulwarach to teraz nawiedzeni zobaczyli że to nie funkcjonuje – to przeciez ze 40 lat temu zrobiona to co obudzili sie teraz z letargu i kwik a gdzie byli 5-10-15-20-30 lat temu ; CO ?
Teraz ich oświeciło i olśniło – chyba to słońce i wysoka temperatura – że pomyśleli o zimnym prysznicu ,ale widac że głowy przegrzane i wymagają studzenia i to natychmiast
faktycznie martadela wyborcza : O !

ROMAN
Gość
ROMAN

Przedewszystkim nalezy najpierw zrobic pierwszą super innowacyjną piaskownice przy ratuszu : O !
Bedzie odpowiednie miejsce do zabawy dla radnych przed kolejnym posiedzeniem aby przy zabawie ustalic co jest pilniejsze : piaskownice i wodotryski czy usprawnienie komunikacji w mieście gdzie setki sam.stoi w korkach codziennie.

Qderty
Gość
Qderty

Pisiorom odbiła palma przed nadchodzącymi wyborami gadają mnóstwo wypocin po to tylko aby o nich pisały gazety. Pytam gdzie byli wcześniej. Odnośnie fontanny to niech się na nią nie powołują bo przecież to oni najwięcej szczekali aby nie powstała – hipokryzja im wychodzi z gardeł…

Adam
Gość
Adam

PiSie przydupasy sobie przypomniały o wodotryskach dla dzieci ,a co oni przez ten czas zrobili dla naszego miasta . Myślą by „Dojna Zmiana” i w Rzeszowie robiła zamieszanie jak w sejmie.

dobra rada
Gość
dobra rada

Spoko lewaku ,twoja towarzyszka Niewczas, już kombinuje, jak zrobić wybiegi dla psów bez smyczy i kagańca,na Bulwarach ,bo takie są” europejskie priorytety” ,więc sprawa dzieci zejdzie na dalszy plan ,nie jesteś na bieżąco palikoci” przydupasie” :-)
Wy mieliście” kolosalne osiągniecia w sejmie „…ale tylko w błazenadzie w sejmie i w machaniu gumowym penisem ,w tym nikt was nie pokona :-)