Co z zielonymi terenami nad Wisłokiem?

- Trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i zabezpieczyć miejsce parkingowe dla stadionu miejskiego - mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu radnych PO. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Radni PO: – Nie chcemy dopuścić do dalszej zabudowy zielony terenów nad Wisłokiem.

– Chcemy zabezpieczyć pas zieleni przy Wisłoku i miejsce na budowę parkingu dla stadionu miejskiego – mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu radnych PO. Krótko mówiąc chodzi o to, aby poza tzw. dwoma wieżami, które planuje wybudować firma deweloperska APklan, na zielonych terenach w rejonie WSK nie powstało nic innego.

Jolanta Kaźmierczak w imieniu radnych PO przygotowała projekt uchwały w sprawie zmiany “Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Rzeszowa obszaru położonego przy Zaporze i WSK”. – Studium musi zostać zmienione ponieważ zostały już wydane dwie decyzje w spawie rozpoczęcia budowy, a tereny te miały być zielonymi – wyjaśnia Kaźmierczak. – Nie chcemy dopuścić do dalszej zabudowy – dodaje.

Tereny, o których mowa znajdują się dokładnie w rejonie ulicy Hetmańskiej i alei Powstańców Warszawy i obejmują obszar około 4,6 ha. Zdaniem radnych PO wydanie pozwolenia na budowę budynków mieszkalnych jest sprzeczne z planem zagospodarowania przestrzennego, dlatego konieczna jest zmiana studium.

Dwie wieże

Przypomnijmy, że nad Wisłokiem mają powstać tzw. dwie wieże, czyli potężne budynki mieszkalne. Ich budową zajmie się rzeszowska firma deweloperska APklan.

Zgodnie z planami dewelopera na do tej pory zielonych terenach mają powstać dwa duże budynki mieszkalne. Mają mieć 55 m wysokości i być zakończone długimi (ponad 20 m) iglicami – stąd nazwa “dwie wieże”.

Decyzja w sprawie dalszego zagospodarowania zielonych terenów nad Wisłokiem zapadnie dzisiaj, na sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stefan
stefan
8 lat temu

Dopóki Ferenc jest prezydentem dotąd przestrzen miejska będzie niszczona – nie oszukujmy się …podobno gość kazał opracować plan na budowę kolejnych kładek nad ulicami …to jakiś bełkot chyba – ludzie zróbcie coś bo ten szaleniec nas pusci z torbami na głupoty a potem trzeba będzie to spłacać

Dominik
Dominik
8 lat temu

a kiedy szanowni rajcy dostrzega potrzeby mmieszkańców północnej cześci rzeszowa, np. w zakresie ścieżek rowerowych wzdłuż Wisłoka ?? Dlaczego kończą się na moście przy ul. Lwowskiej ?? Skandal, że zrobiono juz po dwóch stronach ścieżki po południowej stronie miasta, a pominieto wogóle częć od mostu na ul. Lwowskiej do mostu Załęskiego !

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

parkingi/ parkingi – na tym się należy skoncentrować – odwrócić pojęcia czyli- parking – droga/trotuar/ podpięcie do istniejącego układu komunikacyjnego a dopiero potem właściwa inwestycja i wtedy nie będzie problemów takich – jakie są obecnie w całym mieście – zmusić szare komórki do myślenia.

barbara
barbara
8 lat temu

Uwazam jako dobry pomysł. W chwili obecnej tuz przy brzegu – koryta rz. Wislok powstaje w rejonie vis a vis Olszynek przy ul. Szopene kompleks …stoi juz 17 piętrowy budynek – wieża ! Zreszta w pobliżu sa tereny rekreacyjne , ściezki piesze i rowerowe.
Wcześniej w starym planie byly wyznaczone tereny zielone- dzisiaj straszy bardzo blisko koryta rzeki ta okropna budowla …..? Miasto projekt zatwierdzilo .

antyzgrzyt
antyzgrzyt
8 lat temu

A pytanie: kto jest właścicielem kładki nad Wisłokiem łączącej Nowe Miasto z Os. Piastów? Przecież na tej kładce wystają pond 2 cm śruby z desek na których można przebić oponę lub się okaleczyć – szczególnie teraz jak jest ciepło i nosi się lekkie obuwie? Podczas opadów deszczów to jeszcze łatwiej o upadek. Nie dość że ślisko to i wystające śruby…..!

Darek
Darek
8 lat temu

dobry pomysł, nawet bardzo, niech Radni się tez w końcu zainteresują przedłużeniem ścieżek rowerowych przy Wisłoku do Mostu Załęskiego, mam wrażenie, że północną części Rzeszowa (m.in. Śródmieścia Północ, Tysiąclecia i Staromieścia) w tym temacie jest dyskryminowana !!!

sd
sd
8 lat temu
Reply to  Darek

już wczoraj o tym pisałeś – wiemy, że jest potrzebna bo byłaby fajną alternatywą dla południowej części Rzeszowskich ścieżek rowerowych

Imię
Imię
8 lat temu

Wreszcie porządny pomysł. W Rzeszy brakuje dużych zielonych miejsc dla mieszkańców innych osiedli.