Co zrobić gdy iPhone się wyłącza

Dbałość o każdy szczegół, wysoka optymalizacja i wykonanie na najwyższym poziomie, sprawia, że produkty marki Apple od lat cieszą się niezawodnością. Niestety tak jak w przypadku innych urządzeń, nie można uniknąć wszystkich problemów, które wiążą się z użytkowaniem telefonów. IPhone również może przestać się uruchamiać. Co zrobić, gdy iPhone się nie włącza?

Jakie są przyczyny nie uruchamiania się iPhone’a?

Powodów nie uruchomienia się urządzenia może być kilka. Najpierw warto określić, czy sprzęt nie działa z powodów technicznych, czy wina leży po stronie oprogramowania. Niektóre przyczyny jesteśmy sami zniwelować. Natomiast z innymi będziemy musieli skorzystać z pomocy ekspertów. Do głównych przyczyn należy:

  • Rozładowany telefon,
  • Zawieszenie się telefonu,
  • Uszkodzenia urządzenia.

Co zrobić, gdy iPhone się nie włącza?

1.Podłączenie telefonu do ładowarki

Idealnie pasuje tu powiedzenie, że najprostsze rozwiązania są najlepszymi. Jeżeli jabłuszko nie chce się włączyć, w pierwszej kolejności podłączamy go do ładowarki. Może okazać się, że nie spojrzeliśmy na baterię lub korzystaliśmy ze zbyt wielu aplikacji i bateria rozładowała się szybciej niż myśleliśmy. Często telefony podają również błędne stany naładowania i bateria szybciej się rozładowuje. Jedyne czego w tej sytuacji potrzebuje urządzenie to naładowanie.

Podłącz telefon do ładowarki i poczekaj kilka minut. W tym czasie na ekranie powinien wyświetlić się poziom ładowania baterii. Pamiętaj, że Apple nie uruchomi się od razu, a po naładowaniu do poziomu 5% baterii. Jeśli się pojawi to znaczy, że problem rozwiązany. W sytuacji, gdy przez kilka minut smartfon się nie ładuje, upewnij się, że ładowarka jest dobrze podłączona do telefonu i gniazdka. W pośpiechu mogliśmy źle podłączyć i tego nie zauważyć. Możesz również skorzystać z drugiej ładowarki, aby upewnić się, że ta pierwsza nie jest uszkodzona.

2.Restart systemu

Jedną z częstych przyczyn nie uruchamiania się telefonu jest tzw. „zawieszenie” telefonu. W takiej sytuacji wykonujemy restart systemu. W zależności od modelu, wciskamy klawisze:

  • iPhone 8 i 8 Plus: najpierw naciskamy i puszczamy przycisk zwiększania głośności, a następnie ściszana w tej samej kombinacji. Na koniec przytrzymujemy przycisk boczny.
  • iPhone 7 i 7 Plus w tym samym czasie naciskamy na przycisk boczy i zmniejszenia głośności przez około 10 sekund.
  • iPhone 6 i wcześniejsze modele w tym samym czasie przytrzymujemy przycisk Home i Usypiania/Budzenia telefonu przez około 10 sekund.

Co zrobić, gdy sprzęt jest uszkodzony?

Jeżeli telefonu nie da się naładować, a restart systemu nic nie daje, prawdopodobnie smartfon został uszkodzony. Dość częstym przypadkiem jest zalanie urządzenia. Dlatego trzeba uważać, aby nie dopuścić do dostania się wody do telefonu.

Nie próbujemy sami naprawiać telefonu. ratowanie telefonu na własną rękę może tylko pogorszyć sytuację. Jeżeli telefon się zepsuł, poprośmy o pomoc profesjonalistów, którzy mają wiedzę. Znajdą przyczynę oraz naprawią sprzęt.

Więcej szczegółów dotyczących serwisu iPhone’a znajdziecie na: https://idream.pl/serwis/cennik/

Artykuł partnera