Coraz bliżej Ligi Światowej

Fot. Wiesław Kozieł

SIATKÓWKA. 27 maja meczem z USA,  Polska zainauguruje tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej.

Polska uczestniczy w tym wyjątkowym turnieju od 1998 roku. Wówczas selekcjonerem reprezentacji  był Ireneusz Mazur. Po nim reprezentację biało-czerwonych prowadzili w rozgrywkach Ligi Światowej Ryszard Bosek, Waldemar Wspaniały, Stanisław Gościniak, Raul Lozano oraz Daniel Castellani.

Rozgrywki popularnej „światówki” w 2011 będą pierwszym poważnym sprawdzianem reprezentacji Polski pod wodzą Andrea Anastasiego. Włoch na początku kwietnia podał 25 nazwisk zawodników, którzy powołani zostali na rozgrywki Ligi Światowej.

W gronie kadrowiczów jest trójka zawodników Asseco Resovii – środkowy Grzegorz Kosok, przyjmujący: Mateusz Mika i libero: Krzysztof Ignaczak. Do 4 maja trener Andrea Anastasi musi z tej 25-osobowej listy podać nazwiska dwudziestu graczy, którzy wystąpią w Lidze Światowej.

Od 6 do 10 lipca w usytuowanej na granicy Gdańska i Sopotu hali Ergo Arena rozegrany zostanie z udziałem ośmiu drużyn finałowy turniej Ligi Światowej, w której Polska jako gospodarz ma zapewniony udział.

Na portalu www.ticketpro.pl można kupować bilety na mecze rozgrywane w Polsce: 27-28.05 w Łodzi z USA, 24-25.06. w Płocku z Portoryko i 29-30.06. w Katowicach z Brazylią.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments