Coraz bliżej play-off

Rzeszowianie bez większym problemów odprawili z kwitkiem Cuprum Lubin. Fot. Paweł Dubiel

Rzeszowianie bez większym problemów odprawili z kwitkiem Cuprum Lubin. Fot. Paweł Dubiel

SIATKÓWKA. PLUSLIGA. Asseco Resovia w miarę gładko pokonała Cuprum i umocniła swoją pozycje w walce o miejsce w szóstce.

Asseco Resovia zainkasowała w środę komplet punktów w konfrontacji z Cuprum Lubin i zrobiła kolejny krok w stronę gry w fazie play-off. Porażka lubinian w znacznym stopniu oddali ich marzenie o miejscu w szóstce.

ASSECO RESOVIA 3
CUPRUM Lubin 0
(25:22, 25:20, 25:19)
ASSECO RESOVIA:
Tichacek, Śliwka 14, Perłowski 5, Jarosz 19, Rossard 16, Dryja 6 oraz Masłowski (libero), Depowski 1, Chinenyeze 1
CUPRUM: Masny 1, Taht 14, Gunia 3, Kaczmarek 20, Biegun 3, Hain 2 oraz Kryś (libero), Makoś (libero), Smoliński, Gorzkiewicz, Terzic, Patucha.
Sędziowali: Sz. Pindral (Kielce) i M. Niewiadomska (Warszawa). Widzów 3892. MVP: Jakub Jarosz.

Resoviacy rozpoczęli inauguracyjną partię od prowadzenia 6:4 i wydawało się, że zaraz rozkręcą się na dobre. Lubinianie jednak szybko odrobili straty, a po bloku Michała Masnego na Jakubie Jaroszu wygrywali 10:7. Od tego momentu rzeszowianie odpowiedzieli dziewięcioma punktami z rzędu. Bardzo dobrze zagrywał Aleksander Śliwka (3 asy, a przecież serwis od początku sezonu nie jest jego najmocniejszym elementem).

- Dobrze funkcjonuje u nas flot i cieszy to, że potrafi on sprawić przeciwnikom dużo problemów. Jeśli chodzi natomiast o mnie, to nad tym elementem dużo pracuję. Dozuję ryzyko do tego jak moi koledzy serwują i realizuję zadania taktyczne. Robimy swoje, a punkty zdobyte bezpośrednio z serwisu zawsze dają dużą radość – mówi przyjmujący Asseco Resovii, Aleksander Śliwka. Prowadząc 16:10 gospodarze znów jednak zanotowali przestój. Lubinianie zanotowali pięciopunktową serię i znów wrócili do gry (16:15). Wyrównana walka trwała do stanu 20:19, później już zdecydowanie warunki gry dyktowali miejscowi, w szeregach których bardzo dobrze prezentowali się Thibault Rossard i Jakub Jarosz.

Lubinianie w II secie dotrzymywali dystansu resoviakom tylko na początku. Później już zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy sukcesywnie budowali przewagę. Od początku meczu w podstawowym składzie wyszedł Łukasz Perłowski, dla którego jest to już piętnasty sezon w barwach klubu z Rzeszowa. 34-letni środkowy kilka raz udanie zaprezentował się w ataku, a bardzo dużo zanotował wybloków, po których resoviacy wyprowadzili skuteczne kontry. W kluczowych momentach nie do zatrzymania był świetnie dysponowany zarówno w ataku, jak i na zagrywce Thibaul Rossard. – Zawsze staram się grać jak najlepiej, ale nie w każdym meczu moja gra jest tak skuteczna – mówi francuski przyjmujący, który z Aleksandrem Śliwką tworzy podstawową parę przyjmujących. – Od dłuższego czasu mamy w zespole nieco mniej rotacji niż jeszcze na początku sezonu, zwłaszcza na przyjęciu i na rozegraniu. Nasz skład wyjściowy jest więc coraz bardziej stabilny i zgrany. Dzięki temu z Olkiem Śliwką bardzo dobrze rozumiemy się na boisku, a na treningach czujemy cały czas oddech Dominika Depowskiego, który walczy o skład i motywuje nas do lepszej gry – mówi Rossard, który w III secie w decydujących momentach brał na siebie ciężar gry. Gospodarze wygrywali już 11:7 i… stracili z rzędu 6 punktów. Za chwilę jednak Francuz wespół z Jakubem Jaroszem ponownie wyprowadzili Asseco Resovię na prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

rm

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.