Coraz trudniej o paszport

Przy napływie większej liczby wniosków czas oczekiwania na paszport może się wydłużyć. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Wydłuży się czas oczekiwania na paszport

Jeśli planujesz wyjazd poza granice Unii Europejskiej a nie masz ważnego paszportu, to ostatni moment, aby złożyć wniosek. Podania o wydanie tego dokumentu rozpatrywane są zwykle w terminie 2-3 tygodni. Ale w okresie przedwakacyjnym trwa to dłużej.

Aby otrzymać nowy paszport jeszcze przed wakacjami wniosek o jego wydanie powinniśmy złożyć bezzwłocznie. Dokument otrzymamy najszybciej, jeśli podanie zostanie złożone w Oddziale Paszportowym w Rzeszowie. Tam też trzeba będzie go odebrać. O paszport można ubiegać się także w innych Oddziałach, jednak wtedy czas oczekiwania wydłuża się o kilka dni.

Dodatkowe godziny pracy urzędu
W tym gorącym przedwakacyjnym okresie  wydłużamy czas pracy oddziałów paszportowych: w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu. We wtorki będą one czynne od godz. 8.00 do 17.00. Obecnie czas oczekiwania na paszport to 2-3 tygodnie. Jednak czas ten może się wydłużyć” – mówi Małgorzata Oczoś, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego. -
Codziennie w woj. podkarpackim wpływa 500 wniosków, w tym 200  do oddziału paszportowego w Rzeszowie – dodaje.

Po paszport idziemy osobiście
Wniosek o wydanie paszportu składa się osobiście. Również sam dokument odbiera się osobiście. Osoba odbierająca paszport okazuje swój stary paszport do anulowania. Opłata za wydanie paszportu biometrycznego (ważnego przez 10 kolejnych lat) wynosi 140 złotych, za wydanie paszportu tymczasowego zapłacimy 30 zł a  za paszport ulgowy 70 zł.

Katarzyna Lewandowska

do “Coraz trudniej o paszport”

  1. VV

    to normalne w socjalizmie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.