Cristian Savani w Asseco Resovii?

Cristian Savani znajduje się na celowniku mistrzów Polski. Fot. FIVB

SIATKÓWKA. PLUSLIGA. Cristian Savani i Wout Wijsmans są na celowniku mistrzów Polski.

Mistrz Polski, mimo że praktycznie skompletował już skład, nie ustaje jeszcze w poszukiwaniach wzmocnień i to nie byle jakich. W kręgu zainteresowań rzeszowian są przyjmujący: Cristian Savani i Wout Wijsmans. Gdyby doszło do tego transferu (w rachubę wchodzi jeden z nich), byłby to prawdziwy hit.

– Nie komentujemy tych transferowych doniesień i spekulacji. O wszystkich podpisanych kontraktach informujemy za pośrednictwem strony internetowej naszego klubu – mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

31-letniemu Savaniemu (196 cm wzrostu), który zarabiał niemałe pieniądze w Lube Banca Macerata skończył się kontrakt (grał tam 3 lata), a jego menedżer jest na etapie rozmów z kilkoma klubami. W tym gronie jest zespół mistrza Polski. Po przyjściu do Maceraty Bartosza Kurka jest niemal pewne, że przyjmujący reprezentacji Włoch tam nie pozostanie. Savani jest mężem Michaeli Travicy, córki byłego trenera Asseco Resovii Lujubo Travica, a obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Włoch, która przygotowuje się do Ligi Światowej. W minionym sezonie ligowym, Savani przez blisko cztery miesiące pauzował z powodu kontuzji kostki, ale z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku.

Kontrkandydatem Savaniego do gry w Asseco Resovii jest Belg z włoskim paszportem Wout Wijsmans (201 cm wzrostu). 36-letni przyjmujący od 2003 roku bronił barw zespołu z Cuneo, z którym w minionym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów rywalizowała Asseco Resovia. Wijsmans na łamach włoskiej prasy przyznał się, że ma oferty z Ziratu Bankasi Ankara, Asseco Resovi i japońskiej ligi. Była też propozycja gry z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale po tym jak zakontraktowano tam Holendra Dicka Kooya jest ona już nieaktualna.

Kadra mistrzów Polski aktualnie liczy 17 zawodników z czego jest pięciu przyjmujących (dwóch z nich: Mika i Buszek w przypadku kontraktu nowego zawodnika zostanie wypożyczonych do innych klubów, podobnie jak Janeczek i Dryja).

Kadra Asseco Resovii na sezon 2013/2014
Rozgrywający: Lukas Tichacek (Czechy), Fabian Drzyzga
Atakujący: Jochen Schops (Niemcy), Dawid Konarski, Bartosz Janeczek
Przyjmujący: Olieg Achrem, Paul Lotman (USA), Nikolaj Penczew (Bułgaria), Rafał Buszek, Mateusz Mika
Środkowi: Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Łukasz Perlowski, Wojciech Grzyb, Dawid Dryja
Libero: Krzysztof Ignaczak, Jakub Woś

Rafał Myśliwiec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o