Cwaniacy wyłudzają po 250 zł

Takie pisma z żądaniem zapłaty 250 zł trafiają do wielu podkarpackich przedsiębiorców. To jawne wyłudzanie pieniędzy. Fot. Paweł Bialic

PODKARPACIE. Kolejna firma wyłudza pieniądze od przedsiębiorców, tym razem za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

- 17 sierpnia dostałem pismo z Kancelarii Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego z nakazem zapłaty 250 zł – mówi rzeszowski przedsiębiorca. – Poinformowano mnie, że jeżeli zapłacę pieniądze w ciągu 7 dni, to dokonana będzie aktywacja dostępu do Elektronicznego Odpisu KRS i moja firma będzie wpisana do bazy. Nie zapłaciłem, bo to jawne wyłudzanie pieniędzy.

Jak nas poinformowano w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Okręgowego w Warszawie podmioty gospodarcze do bazy KRS wpisywane są za darmo. Firma Kancelaria Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego oszukuje przedsiębiorców i pobiera opłatę bezprawnie.

- Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano ostrzeżenie, żeby przedsiębiorcy nie wpłacali pieniędzy na konto Kancelarii Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego -  poinformował nas Maciej Gieros, kierownik Samodzielnej Sekcji Prasowej w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Na resortowej stronie Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych widnieje informacja, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie współpracuje z podmiotem używającym nazwy Kancelaria Odpisów KRS. W opinii departamentu, firma ta wysyła pisma z numerem rachunku bankowego w celu wprowadzenia w błąd przedsiębiorców.

– Styl pisma, forma i zamieszczone w nagłówku godło mogą sugerować, że jest to pismo urzędowe i właściciel firmy musi taką opłatę wnieść – czytamy w ministerialnym komunikacie. – Jednakże ocena zakresu przedmiotowego takiej działalności w granicach przepisów prawa należy do sądu.

Departament podjął czynności zmierzające do poinformowania przedsiębiorców o działalności firmy o nazwie Kancelaria Odpisów, poprzez umieszczenie stosownej informacji na stronie internetowej MS oraz powiadomił prokuraturę o działalności podjętej przez ten podmiot pobierający bezprawnie pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa I, a nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

***

Ponad tydzień temu pisaliśmy o firmie ORF Ogólnopolski Rejestr Firm  z Koszalina, która przysyłała przedsiębiorcom rachunki na kwotę 3025 zł. Taka wpłata miała być za rejestrację znaku towarowego w bazie Ogólnopolskiego Rejestru Firm. Wcześniej informowaliśmy o jeszcze dwóch innych firmach z Warszawy i Suwałk, które też wyłudzały – po 110 i 115 zł. Okazuje się, że takich wyłudzaczy jest więcej, czego przykładem jest opisana Kancelaria Odpisów. Kiedy wreszcie skończy się ten oszukańczy proceder? Ile jeszcze razy będziemy informować o kolejnych wyłudzaczach?

Mariusz Andres

do “Cwaniacy wyłudzają po 250 zł”

 1. ROMAN

  czy to teraz będzie nasz rarytas eksportowy tj. cwaniacy- oszyści- krętacze- i ciekawe czy u innych jak ich capną na występach gościnnych – też nie każde oszustwo nbędzie przestępstwem – dawniej mieliśmy masę towarów eksportowych – statki / lokomotywy/silniki okrętowe/szynka/ spirytus/ węgiel/cukier – to niektóre a teraz – teraz pozostało badziewie.

 2. Marika

  Nie każde oszustwo jest przestępstwem jak to mawia Premier.

 3. zombi

  czy cicwaniacy są już u prokuratora?Za pare dni arcyprokurator łaskawie poinformuje o ukaraniu podwładnego.O oszuście nie powie nic.

 4. ROMAN

  Bozia dała łeb i szare komórki – należy myśleć 3 dni aby potem pracować bez problemu.

 5. K.Bimbała

  Przedsiębiorca powinien być świadomy tego co robić , lub zatrudnić sobie osobę kompetentną , aby mu takie sprawy prowadziła i ostrzegała .Gorzej jak przedsiębiorca zamiast takiej osoby zatrudnia inną służącą do wykiwania organów podatkowych. Akurat to nie kwestia użalania się w prasie, co najwyżej do Policji jeśli takie wyłudzenia mają charakter masowy?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.