Cyfrowa szkoła

Konferencję przygotowały Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Elektroniczny Biblioteka Pedagogiczna SBP. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Szkoły stawiają na multimedia. Nauczyciele chcą dotrzeć do uczniów także w świecie wirtualnym.

„Cyfrowa szkoła – czyli jaka?” – pod takim hasłem 20 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbyła się konferencja, na której specjaliści od multimediów uczyli nauczycieli trudnej sztuki wysyłania zauważalnych komunikatów w wirtualnym świecie.

Po co nauczyciele uczą się obsługi multimediów? Po to, by dotrzeć do młodego pokolenia. Wykłady podzielono na trzy części. W pierwszej uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak budować „cyfrową szkołę” we własnej placówce, czym się kierować wybierając sprzęt taki jak tablice multimedialne, projektory i laptopy, a także oprogramowanie – edukacyjne i wspomagające pracę placówki lub usługi.

Druga część spotkania dotyczyła przygotowaniu artykułów i komunikatów na potrzeby Internetu i czasopism. Podczas wykładu przedstawiono zasady tworzenia ciekawego, treściwego i przykuwającego uwagę internauty artykułu. Była także okazja poznania źle skonstruowanej informacji i sposobu zmiany ich w taki sposób, by stały się ciekawe dla odbiorcy.

Trzecia część nosiła tytuł „Za i przed kamerą” – czyli jak filmować, zadawać pytania i występować. Uczono przygotowania reportażu, wywiadu i zasad operowania obrazem i dźwięku.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o