Czarna sobota Siarki

TBL. Kolejna klęska podkarpackiego beniaminka

Na tarczy wrócili z dalekiego Słupska koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy przegrali z liderem Tauron Basket Ligi różnicą aż 30 punktów. W ekipie Bogdana Pamuły zadebiutował Australijczyk z polskim paszportem, Stefan Blaszczynski, który zdobył 8 punktów.

Miejscowi prowadzi od samego początku, a Siarka wraz z upływającym czasem traciła do rywala coraz to większy dystans. – Przez pierwsze pięć minut walczyliśmy z Czarnymi jak równy z równym. Później, nie wiedzieć czemu odpuściliśmy. Pod koniec pierwszej połowy traciliśmy już do rywala 20 punktów i moi zawodnicy przestali chyba wierzyć, że w tym meczu można jeszcze coś zmienić. Zagraliśmy za miękko, co na tle dobrze zorganizowanego i twardo grającego przeciwnika skończyło się wysoką porażką – mówi po meczu szkoleniowiec Siarki, Bogdan Pamuła.

Czarni już po 8 minutach gry prowadzili 21:11. Wprawdzie chwilę później tarnobrzeżanie zbliżyli się na dystans 6 punktów (21:15), ale był to praktycznie ostatni moment, w którym złapali kontakt punktowy z przeciwnikiem. Od tego momentu na parkiecie panowała niepodzielnie już tylko jedna drużyna. Goście mieli duże kłopoty z przedostaniem się pod strefę podkoszową rywala, a że zza linii 6,75 m pudłowali na potęgę, po 20 minutach przegrywali już 30:52. Po zmianie stron słupszczanie nadal kontrolowali wydarzenia, jednak wysokie prowadzenie na chwilę ich uśpiło, co zaowocowało wyrównaną III kwartą. W ostatniej odsłonie wszystko wróciło do normy. W ich szeregach Czarnych podczas sobotniego meczu debiutowało aż trzech nowych zawodników, z których najlepsze wrażenie pozostawił po sobie środkowy Ermin Jazvin.

- Końcowy wynik jest nieco mylący i wcale nie pokazuje, że graliśmy z wymagającym rywalem. Siarka potrafi grać dobrze, jest zespołem który walczy z całych sił i tak też było w tym spotkaniu. Moi zawodnicy potrafili jednak zachować pełnię koncentracji przez 40 miło, co przełożyło się na okazałe zwycięstwo – podsumował sobotni pojedynek szkoleniowiec gospodarzy, Dainius Adomaitis.

Energa Czarni Słupsk – Siarka Tarnobrzeg. 96:66 (25:15, 27:15, 18:17, 26:19)

CZARNI: Białek 16 (3×3), Roszyk 5 (1×3), Blassingame 12, Bennerman 11 (1×3), Davis 8 oraz Leończyk 14, Jazvin 13, Szawarski 8 (1×3), Cesnauskis 3 (1×3), Pabian 3 (1×3), Avery 2, Przyborowski 1
SIARKA: Pringle 14 (1×3), Rajewicz 5, Wall 7 (1×3), Truscott 15 oraz Blaszczyński 8, Goffney 8, Deloach 5, Taylor 4.

Sędziowali: M. Ćmikiewicz, B. Wojdak, R. Mordal. Widzów 1200.