Czarodzieje z Wydm „zaczarowali” Łańcut (ZDJĘCIA)

I LIGA. Chcąc do fazy play-off przystąpić z pierwszej pozycji, ekipa trenera Kaszowskiego nie może się już pomylić.

Czarodzieje z Wydm – taki przydomek ma od wielu lat Kotwica Kołobrzeg – odczarowali w sobotni wieczór halę w Łańcucie. Tą porażką Sokół na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej mocno skomplikował swoją sytuację i czeka go dalsza walka o pierwsze miejsce przed decydującą fazą sezonu. e się już pomylić.

Zespół trenera Dariusza Kaszowskiego od dłuższego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi, które dopadły podstawowych zawodników. W szeregach gospodarzy zabrakło jednego z liderów, Alana Czujkowskiego, a pozostali, którzy zdecydowali się na grę odczuwali jeszcze skutki różnych urazów. W pierwszej połowie inicjatywę mieli koszykarze z Kołobrzegu, którzy na Podkarpacie dotarli samolotem.

Świetnie prezentował się Patryk Przyborowski. Po jego trafieniu kołobrzeżanie odskoczyli w II kwarcie na sześć „oczek”. Po przerwie gospodarze wyszli niezwykle zmotywowani i w ciągu trzech minut nie tylko odrobił kilka punktów straty, ale za sprawą Marcina Sroki wyszli na prowadzenie 50:46. Kotwica przetrwała jednak kryzys i po dwóch „trójkach” Pawłowskiego przed decydującą kwartą odzyskała prowadzenie. Ostatnie minuty to wojna nerwów, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Gospodarze nie mogli złapać swojego rytmu, a katem gospodarzy okazał się Adrian Suliński, który zdobył dla swojej ekipy ostatnie pięć „oczek”. Miejscowi mieli szansę na wygraną, ale rzuty za trzy Sebastiana Szymanskiego okazały się niecelne. Przed Sokołem teraz dwa wyjazdy do Leszna i Prudnika, a na koniec rundy zasadniczej mecz u siebie z rezerwami Rosy Radom. Chcąc z pierwszej pozycji przystąpić do fazy play-off ekipa trenera Kaszowskiego nie może się już pomylić.

ME SOKÓŁ Łańcut 71
KOTWICA Kołobrzeg 73
(22:23, 16:21, 19:16, 14:13)
SOKÓŁ:
Klima 21 (1×3, 11 zb.), Czerwonka 7 (1×3), Zywert 9 (1×3, 7 a., 3 p), Kulikowski 2 (6 zb.), Krajniewski 0 oraz Sroka 11 (3×3, 7 zb.), Szymański 14 (2×3), Koszuta 7 (1×3), Balawender 0.
KOTWICA: Przyborowski 19 (3×3), Suliński 15 (2×3, 7 a., 4 s.), Mieczkowski 7 (6 zb., 4 s.), Grujić 6, Bodych 9 oraz Pawłowski 12 (2×3), Neumann 3 (1×3), Hanke 2.
Sędziowali: J. Litawa, B. Rymarczyk i W. Kusza. Widzów 400.