Czas na przełamanie

Szczypiorniści Stali mają dziś szansę wygrać drugi mecz w tym sezonie.

Podopieczni Ryszarda Skutnika grają dziś z Nielbą w Wągrowcu.

Szczypiorniści Stali chcą dziś w Wągrowcu wygrać i przełamać serię słabszych meczów, jakie zdarzyły im się w ostatnim czasie. Nielba póki co, jest niżej notowana od naszego zespołu, a to zapowiada twardą walkę o punkty.

Faworytem mimo wszystko jest nasza drużyna, ale zespół z Wągrowca tanio skóry nie sprzeda. Przy tak wyrównanej stawce (nie licząc będących poza zasięgiem Vive Kielce i Wisły Płock), każdy punkt jest na wagę złota. – Dlatego musimy je zacząć zdobywać, bo niedługo nasza sytuacja zrobi się nieciekawa, podczas gdy ambicje mieliśmy zdecydowanie wyższe niż obecnie zajmowana pozycja w tabeli – zauważył trener Stali Ryszard Skutnik. – W Wągrowcu bynajmniej nie czeka nas spacerek. Wręcz przeciwnie, tam zawsze grało nam się bardzo trudno i tego spodziewam się też w poniedziałkowym meczu – dodał.

Stal, by myśleć o korzystnym wyniku, koniecznie musi poprawić skuteczność rzutową, co było jej największą bolączką w ostatnich meczach. Trener Skutnik twierdzo bowiem, że to jest bowiem główny powód niepowodzeń jego drużyny. – Nikt nas nie rozszyfrował, nie znalazł cudownego antidotum jak nas zatrzymać Nadal moi podopieczni mają siłę, żeby biegać od bramki do bramki na wysokich obrotach przez cały mecz. Nadal wychodzi nam szybkie przechodzenie z obrony do ataku. Nadal mamy sporo czystych i klarownych pozycji rzutowych. Szkopuł w tym, że zbyt dużej ich liczby nie wykorzystujemy. Nie rzucamy też karnych. Takie pudła, przy wyniku , który jest na styku, a taki był we wszystkich naszych meczach poza tym z Vive, mają w końcowym rozrachunku olbrzymie znaczenie – tłumaczy szkoleniowiec Stali.

Nielba – Vive
poniedziałek godz. 18

Wyniki pozostałych meczów 6. kolejki: Wisła Płock – Powen Zabrze 32-26 (16-12), Warmia Olsztyn – Vive Kielce 21-31 (7-15), Chrobry Głogów – Azoty Puławy 26-26 (10-9), Jurand Ciechanów – Miedź Legnica 22-28 (10-15), MMTS Kwidzyn – Zagłębie Lubin 27-25 (13-12).

p

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.