Czas na rehabilitację za Częstochowę

Lukas Tichacek

Na kolejną stratę punktów siatkarze Asseco Resovii nie mogą sobie już pozwolić.

– Po ostatniej wpadce nie trzeba nas już mobilizować. Mam nadzieję, że w Warszawie zagramy najlepiej jak potrafimy i wywieziemy komplet punktów – zapowiada przed piątkowym pojedynkiem z AZS Politechniką Warszawską, środkowy Asseco Resovii Łukasz Perłowski.

Zespół z Warszawy w tym sezonie ma niskie notowania i do tej pory wygrał tylko raz w Kielcach z Fartem 3-2. Na koncie ma również punkt za przegrany mecz po tie-breaku z PGE Skrą Bełchatów. – W PlusLidze nie ma już teoretycznie łatwych rywali. Każdy chce wygrywać – mówi szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal. – Podstawą do zwycięstwa w Warszawie będzie motywacja i podejście do meczu. Jak będzie na maksymalnym zaangażowaniu to tą różnicę będzie widać i potencjał tych zespołów będzie się uwidaczniał. Jak nie podejdziemy do meczu, nie to nie tylko tego, na 100 procent zaangażowanym to ta różnica potencjału będzie zerowa i wówczas wychodzą już dwa równorzędne zespoły. Wystarczy, że rywal podbije w obronie dwie, trzy piłki i łapie rytm. Jest większe zaangażowanie i motywacja ogromna. Wtedy wszystko jest możliwe i może się skończyć jak nas ostatni mecz z Częstochową. Mam nadzieję, że to już się nie powtórzy – dodał trener Kowal.

Potrzeba koncentracji

Resoviacy zdają sobie sprawę, że po wpadce w miniony poniedziałek na kolejne straty punktów nie mogą sobie już pozwolić. – Inny scenariusz jak zwycięstwo za trzy punkty nie wchodzi w rachubę – zapewnia Lukas Tichacek, który za klucz do sukcesu uważa koncentrację. – W meczach z Bełchatowem, ZAKSĄ, czy Jastrzębiem wszyscy spodziewają się zaciętej walki i mówią, że wynik jest otwarty. Natomiast w spotkaniach z zespołami teoretycznie od nas słabszymi podstawą jest koncentracja, która często faluje w takich meczach. Jeśli przeciwnicy, a tak było w przypadku Częstochowy, są dodatkowo umotywowani i grają dobrze, to nam się gra o wiele ciężej. Musimy w Warszawie być mocno skoncentrowani i nie dopuścić do takich sytuacji – zapowiada rozgrywający Asseco Resovii.

AZS POLITECHNIKA Warszawska – ASSECO RESOVIA
Piątek godz. 19 (relacja w Radiu Rzeszów)

Rafał Myśliwiec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments