- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

Czas rewanżu

Mecze Stali z MMTS są zwykle bardzo zacięte i obfitują w mnóstwo emocji. Fot. Wit Hadło

PIŁKA RĘCZNA. SUPERLIGA. Szczypiorniści Stali chcą wygrać przynajmniej raz w Kwidzynie

Nic dwa razy się nie zdarza – z takim nastawieniem do batalii o brąz pochodzą piłkarze ręczni mieleckiej Stali. Rok temu przegrali walkę o miejsce na podium z MMTS Kwidzyn. W tym sezonie ponownie przyjdzie im rywalizować z tym rywalem. Nasz zespół liczy na skuteczny rewanż, za ubiegłoroczne niepowodzenia.

– Chcemy na pewno zrobić krok do przodu i stanąć na podium. Szanse oceniam po równo. Na pewno dobry początek rywalizacji i wygrana na terenie rywala, by nam pomogła – przyznaje trener Stali Ryszard Skutnik.

MMTS to ekipa zaprawiona w bojach o brąz. O medale z tego kruszcu przyjdzie jej walczyć po raz czwarty w ciągu ostatnich pięciu lat. Za pierwszym podejściem, w sezonie 2007/08 kwidzynianie nie sprostali Vive Kielce, ale dwa kolejne boje o najniższy stopień podium były już udane. Najpierw, w sezonie 2008/09 MMTS po dramatycznym pięciomeczowym boju pokonał AZS AWFiS Gdańsk, zaś w sezonie 2010/11, także w pięciu meczach kwidzynianie pokonali Stal Mielec. W obu przypadkach decydujący piąty mecz był rozgrywany w Kwidzynie i oba MMTS wygrywał jedną bramką. – Rywal jest niewątpliwie silny. Ma kilku dobrych strzelców, do tego niezłych skrzydłowych. MMTS umie też grać z kontry, musimy zatem ograniczyć ich atuty. Kluczem do naszego sukcesu będzie skuteczna i agresywna obrona – uważa trener Skutnik.

W obecnych rozgrywkach oba zespoły spotykały się dwukrotnie. W Mielcu Stal wygrała 32-20, a w Kwidzynie górą był MMTS (36-28). Teraz oba zespoły od nowa zaczną pisać historię swojej rywalizacji. – Chcemy wygrać przynajmniej jeden mecz na terenie rywala. To by nam ułatwiło drogę do medali. Mamy jednak też na uwadze doświadczenia z poprzedniego sezonu. Wtedy też dobrze zaczęliśmy, ale potem wszystko pokpiliśmy we własnej hali. Teraz nie zamierzamy tego powtarzać – dodał nasz rozmówca.

MMTS – STAL
sobota, godz. 18n

Niedziela, godz. 17

Piotr Pezdan