Czas transferów

Grzegorz Walasek (na pierwszym planie), który startował w stolicy Podkarpacia w latach 2012 – 2013, jest jednym z zawodników, którzy znaleźli się w orbicie zainteresowań Stali Rzeszów. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. Stal Rzeszów w poniedziałek chce ogłosić cały skład. Pełne zestawienie Wilków Krosno poznamy nieco później.

O północy ze środy na czwartek otwiera się okienko transferowe, które potrwa do 14 listopada. W ciągu dwóch tygodni, poszczególne kluby PGE Ekstraligi, Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żużlowej będą musiały zbudować składy na sezon 2019. Chcąc realizować trzyletni plan, zakładający w tym okresie awans do PGE Ekstraligi, Stal Rzeszów przed sezonem 2019 musi się poważnie wzmocnić. Ireneusz Nawrocki, prezes Speedway Stali Rzeszów zapowiedział jednak, że tym razem nie będzie transferowych hitów na miarę Grega Hancocka. Ten, zgodnie z obowiązującym kontraktem, zostaje w Rzeszowie na najbliższe dwa lata. W przyszłym sezonie przy Hetmańskiej powinniśmy także oglądać Nicka Morrisa, Luke’a Beckera, Karola Barana oraz młodzieżowca, Michała Curzytka. Do tego grona należy także dołączyć jego młodszego brata, Bartosza oraz Mateusza Majchera, którzy w tym sezonie zdali licencję żużlową. Kto jeszcze dołączy do ekipy „Żurawi”? – O wszystkim dowiemy się w najbliższy poniedziałek. Data ta może jeszcze ulec zmianie, ale właśnie w ten dzień chcemy ogłosić cały skład na sezon 2019 – informuje prezes Nawrocki. Przed sezonem 2019 zanosi się na powrót do Rzeszowa jednego z zawodników, którzy w przeszłości bronili już biało-niebieskich barw. W kontekście startów w barwach Stali wymieniani są m.in. Grzegorz Walasek i Ernest Koza. Spośród zagranicznych żużlowców, są to zaś Linus Sundstroem i Kai Huckenbeck. Niewykluczone, że na Hetmańską trafią także młodzieżowcy. W gronie transferowych celów Stali znaleźli się m.in. Kamil Kiełbasa i Bartłomiej Kowalski. Obaj wprawdzie podpiszą prawdopodobnie kontrakty w Toruniu, ale jest wielce prawdopodobne, że klub z Miasta Kopernika będzie ich chciał wypożyczyć do niższej ligi. Nadal nie wiadomo z kolei, kto w przyszłym sezonie będzie odpowiedzialny za zestawienie meczowe i prowadzenie drużyny w trakcie zawodów. – Tak jak już mówiłem, zostaje trener Janusz Stachyra. Dołączy do nas dyrektor klubu, którego nazwisko powinniśmy poznać w przyszłą środę. Niewykluczone, że także on będzie pomagał w prowadzeniu drużyny – dodaje Nawrocki.

Rzeszowski zaciąg Wilków?

Od podstaw skład na sezon 2019 muszą za to budować Wilki Krosno – nowy podmiot na żużlowej mapie Polski.Rozmawiamy, prowadzimy negocjacje zarówno z zawodnikami, jak i osobami, które widzielibyśmy w roli trenera. Kiedy pierwsze nazwiska? Niebawem, być może w piątek – informuje Grzegorz Leśniak, wiceprezes klubu z Krosna. Ten chce zatrzymać na przyszły sezon czołowych zawodników KSM Krosno. Niewykluczone, że Wilki postawią także na rzeszowski zaciąg. Na giełdzie transferowej w kontekście występów nad Wisłokiem wymieniani są chociażby Edward Mazur i Maciej Kuciapa. Być może identyczny kierunek wybierze były kapitan Stali, Nicklas Porsing, który był ostatnio bardziej łączony z beniaminkiem Nice 1.LŻ z Ostrowa Wlkp.

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o