Czego nie wolno robić w mundurze

Za mundurem uczniowie sznurem... NZ. Pierwszoklasiści z ZSKU: Natalia Jędrzejczyk, Przemysław Szczygieł i Sabina Sieczko.

RZESZÓW. Bóg, honor, Ojczyzna to nie są dla nich puste hasła.

– Mundur wyróżnia i narzuca normy postępowania. Osoba w mundurze musi sobą reprezentować pewien poziom i musi umieć się zachować. Nie wyobrażam sobie, żeby nosząc mundur np. przeklinać – mówi Natalia Jędrzejczyk z Gorzejowej k. Jasła.

Dziewczyna uczy się od września w tzw. klasie wojskowej w X LO w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Z mundurem już zdążyła się oswoić, bo ma za sobą podobnie jak jej koleżanki i koledzy obóz szkoleniowy na terenie Ośrodka Szkolenia Taktycznego w Trzciańcu. Dla tej młodzieży Bóg, honor i Ojczyzna to nie są puste słowa.

4 bm. pierwszoklasiści z ZSKU, nie tylko ci w mundurach, ale i pozostali, złożyli uroczyste ślubowanie. – Był okazja, żeby zaprosić do szkoły rodziców, rodzeństwo, aby uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli się spotkać, poznać i porozmawiać w luźniejszej atmosferze – podkreślił Maciej Dziedzic wicedyrektor ZSKU. – W programie mieliśmy ciekawe pokazy: musztry paradnej, samoobrony, antyterrorystyczny. Dla wszystkich przygotowaliśmy poczęstunek: pyszne ciacha i wojskową grochówkę.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments