Czeka nas komunikacyjny chaos! Kolej wysadzi z pociągów i wsadzi do autobusów

Od piątku (29 bm.) do 2 września sprzed tego przystanku MPK w Rzeszowie na placu dworcowym będą wyjeżdżać autobusy interRegio Bus do Krakowa w zastępstwie pociągów interRegio, które z powodu remontu torów w tym okresie zostaną odwołane i nie będą jeździć. Fot. Wojciech Piątkowski

PODKARPACIE. Z Rzeszowa do stolicy małopolski pojadą tylko ślimaczące się “osobówki”.

W piątek, jak to zwykle bywa, wielu podróżnych znów  zostanie zaskoczonych przez PKP. Tym razem  zamiast wsiąść do pociągu, będą musieli przesiąść się do autobusów. Tak będzie aż przez dwa miesiące, do 2 września. Z powodu remontu torów odwołane zostaną  wszystkie w miarę “szybkie” połączenia interRegio na odcinku Przemyśl-Rzeszów-Tarnów-Kraków.

W zamian pociągów interRegio, Przewozy Regionalne podstawią autobusy, które nazwano  interRegio Bus. Z Przemyśla i Rzeszowa do Krakowa dojedziemy tylko pociągami regio (osobowymi) i TLK. Tak więc wybierając jeżdżący bardzo wolno  pociąg osobowy (za mniejsze zresztą pieniądze) dojedziemy do Krakowa, ale gdybyśmy chcieli pojechać szybszym interRegio, to kolej pokaże nam figę i każe nam wsiąść do autobusu.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Przewozów Regionalnych, pociągi interRegio nie będą jeździć przez dwa miesiące z przyczyn niezależnych od przewoźnika. Na odcinku Rzeszów-Kraków realizowane są prace inwestycyjne przy modernizacji linii kolejowej i nie ma przepustowości tej linii kolejowej. Tylko trudno to zrozumieć, dlaczego dla jednej kategorii pociągów (interRegio) tory będą niedostępne, a dla innych już nie i trzeba będzie podstawiać autobusy komunikacji interRegio Bus.

Autobusy podstawione zamiast pociągów interRegio będą wyjeżdżać z przed dworca PKP w Przemyślu i zatrzymają się tylko w tych miejscowościach, w których dotąd zatrzymywały się pociągi kategorii interRegio. Będą to: Jarosław, Łańcut, Rzeszów, Dębica, Tarnów i Kraków Główny. Nowością będzie połączenie południowej części Podkarpacia z Krakowem. Pociąg wyjedzie z Ustrzyk Górnych przez Wetlinę, Cisną, Nowy Łupków, Komańczę, Sanok Krosno, a potem w kierunku Krakowa.

***

Może się okazać, że kolej straci wielu klientów, bo dojdzie do chaosu komunikacyjnego.  Najbliższe dni pokażą, czy Przewozy Regionalne poradzą sobie  z nową sytuacją, bo przecież do kilku wagonów zmieści się znacznie więcej pasażerów niż do jednego autobusu. Zresztą przepustowość na części placu, gdzie będą zabierać podróżnych autobusy interRegio Bus może być niewystarczająca, bo tam wjeżdżają też autokary wożące ludzi za granicę.   

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
8 lat temu

Planowałem na wakacjach wycieczki pociągiem z rowerem, ale jak tak to niech się wypał**. Kupie uchwyty rowerowe na samochód, a PKP niech spie..*la.

BUSOMAT.PL
BUSOMAT.PL
8 lat temu

Gratulacje. Ciekawy pomysł.

byly maszynista
byly maszynista
8 lat temu

Ho ho ho jak sie to teraz stara o klienta. Lepiej jak bylo przed laty. Kiedys PKP mialo pasazerow w WIELKIM POWAZANIU !! Co to kogo obchodzilo ze ktos chce podrozowac pociagiem. Kto sie tym przejmowal ? Wladza patrzyla na tych co chca jechac jak na glup… Wygladalo to jak by pasazer byl natretem ktory przeszkadza w pracy. Odwolalo sie pociagi a pasazerowie niech sie sami martwia jak podrozowac. Co zapomnieliscie jak bylo za komuny ? Co to wam pamiec odebralo ? Kto sie wtedy interesowal ludzmi. Co mi teraz jeden debil z dugim bedzie pieprz… ze sie mu krzywda… Czytaj więcej »

asd
asd
8 lat temu

heh, a TLK to co?…

Rzeszowianka
Rzeszowianka
8 lat temu
Reply to  asd

Tanie Linie Kolejowe

Erni
Erni
8 lat temu
Reply to  Rzeszowianka

już nie Tanie, a Twoje Linie Kolejowe

asterix1969
asterix1969
8 lat temu

„Od piątku (29 bm.) do 2 czerwca z pod tego przystanku MPK w Rzeszowie na placu dworcowym będą wyjeżdżać autobusy interRegio Bus do Krakowa w zastępstwie pociągów interRegio, które z powodu remontu torów w tym okresie zostaną odwołane i nie będą jeździć. Fot. Wojciech Piątkowski”

Mówi się, że dla PKP czas się zatrzymał dawno temu… Ale ja widzę, że on się jeszcze cofa.