Czeka nas komunikacyjny chaos! Kolej wysadzi z pociągów i wsadzi do autobusów

Od piątku (29 bm.) do 2 września sprzed tego przystanku MPK w Rzeszowie na placu dworcowym będą wyjeżdżać autobusy interRegio Bus do Krakowa w zastępstwie pociągów interRegio, które z powodu remontu torów w tym okresie zostaną odwołane i nie będą jeździć. Fot. Wojciech Piątkowski

PODKARPACIE. Z Rzeszowa do stolicy małopolski pojadą tylko ślimaczące się “osobówki”.

W piątek, jak to zwykle bywa, wielu podróżnych znów  zostanie zaskoczonych przez PKP. Tym razem  zamiast wsiąść do pociągu, będą musieli przesiąść się do autobusów. Tak będzie aż przez dwa miesiące, do 2 września. Z powodu remontu torów odwołane zostaną  wszystkie w miarę “szybkie” połączenia interRegio na odcinku Przemyśl-Rzeszów-Tarnów-Kraków.

W zamian pociągów interRegio, Przewozy Regionalne podstawią autobusy, które nazwano  interRegio Bus. Z Przemyśla i Rzeszowa do Krakowa dojedziemy tylko pociągami regio (osobowymi) i TLK. Tak więc wybierając jeżdżący bardzo wolno  pociąg osobowy (za mniejsze zresztą pieniądze) dojedziemy do Krakowa, ale gdybyśmy chcieli pojechać szybszym interRegio, to kolej pokaże nam figę i każe nam wsiąść do autobusu.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Przewozów Regionalnych, pociągi interRegio nie będą jeździć przez dwa miesiące z przyczyn niezależnych od przewoźnika. Na odcinku Rzeszów-Kraków realizowane są prace inwestycyjne przy modernizacji linii kolejowej i nie ma przepustowości tej linii kolejowej. Tylko trudno to zrozumieć, dlaczego dla jednej kategorii pociągów (interRegio) tory będą niedostępne, a dla innych już nie i trzeba będzie podstawiać autobusy komunikacji interRegio Bus.

Autobusy podstawione zamiast pociągów interRegio będą wyjeżdżać z przed dworca PKP w Przemyślu i zatrzymają się tylko w tych miejscowościach, w których dotąd zatrzymywały się pociągi kategorii interRegio. Będą to: Jarosław, Łańcut, Rzeszów, Dębica, Tarnów i Kraków Główny. Nowością będzie połączenie południowej części Podkarpacia z Krakowem. Pociąg wyjedzie z Ustrzyk Górnych przez Wetlinę, Cisną, Nowy Łupków, Komańczę, Sanok Krosno, a potem w kierunku Krakowa.

***

Może się okazać, że kolej straci wielu klientów, bo dojdzie do chaosu komunikacyjnego.  Najbliższe dni pokażą, czy Przewozy Regionalne poradzą sobie  z nową sytuacją, bo przecież do kilku wagonów zmieści się znacznie więcej pasażerów niż do jednego autobusu. Zresztą przepustowość na części placu, gdzie będą zabierać podróżnych autobusy interRegio Bus może być niewystarczająca, bo tam wjeżdżają też autokary wożące ludzi za granicę.   

Mariusz Andres

do “Czeka nas komunikacyjny chaos! Kolej wysadzi z pociągów i wsadzi do autobusów”

 1. Jurek

  Planowałem na wakacjach wycieczki pociągiem z rowerem, ale jak tak to niech się wypał**. Kupie uchwyty rowerowe na samochód, a PKP niech spie..*la.

 2. BUSOMAT.PL

  Gratulacje. Ciekawy pomysł.

 3. byly maszynista

  Ho ho ho jak sie to teraz stara o klienta. Lepiej jak bylo przed laty.
  Kiedys PKP mialo pasazerow w WIELKIM POWAZANIU !! Co to kogo obchodzilo ze ktos chce podrozowac pociagiem. Kto sie tym przejmowal ? Wladza patrzyla na tych co chca jechac jak na glup… Wygladalo to jak by pasazer byl natretem ktory przeszkadza w pracy. Odwolalo sie pociagi a pasazerowie niech sie sami martwia jak podrozowac. Co zapomnieliscie jak bylo za komuny ? Co to wam pamiec odebralo ? Kto sie wtedy interesowal ludzmi. Co mi teraz jeden debil z dugim bedzie pieprz… ze sie mu krzywda dzieje bo pojedzie autokarem a nie pociagiem.
  Banda przyglup… ktora sama nie wie czego chce. Anarchia w tej Polsce dochodzi juz do granicy absurdu i jest juz w oszarach obledu. Kupa waria…i deb… ktorzy nie wiedza czego chca i nie wiedziec czego oczekuja.
  Pewnie kazdy by chcial zostac krolem murzynskim !!

 4. asd

  heh, a TLK to co?…

 5. asterix1969

  „Od piątku (29 bm.) do 2 czerwca z pod tego przystanku MPK w Rzeszowie na placu dworcowym będą wyjeżdżać autobusy interRegio Bus do Krakowa w zastępstwie pociągów interRegio, które z powodu remontu torów w tym okresie zostaną odwołane i nie będą jeździć. Fot. Wojciech Piątkowski”

  Mówi się, że dla PKP czas się zatrzymał dawno temu… Ale ja widzę, że on się jeszcze cofa.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.