Czekają, by pomóc

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu będą służyć pomocą osobom pokrzywdzonym w budynku jednostki Policji przy ul. 1 Maja 2 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 20.00, soboty w godzinach 6.00 – 20.00 (telefon zaufania 15 851 35 48 ). Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Po raz dwunasty w kraju obchodzony jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. 

Celem akcji  jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby  i prawa pokrzywdzonych. Od poniedziałku 25 lutego br.  w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Dyżury pełnione są w tzw. punktach konsultacyjnych. W tych wytypowanych miejscach usługi świadczyć będą m.in. prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, a także przedstawiciele instytucji pomocowych.

mrok

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o