Czerwone usta – ponadczasowy wabik

Fot. Archiwum

Przez lata uważano, że to zalotne spojrzenie kobiety przyciąga mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Prawdziwym wabikiem są usta, a szczególnie, jeśli są spowite czerwoną szminką.

Aby potwierdzić tę tezę, naukowcy z Manchester University posłużyli się specjalną techniką okulografii, która pozwala śledzić ruch gałek ocznych. Badania wykazały, że po 10 sekundach od pierwszego spotkania z kobietą, mężczyźni poświęcają ponad połowę czasu spędzonego w obecności kobiety na przyglądaniu się jej ustom.

– Od wieków kobiety malowały swoje usta w celu zwiększenia swojej atrakcyjności. Praktyka ta sięga czasów starożytnego Egiptu – wyjaśnia dr Geoff Beattie. – Nasze badania wskazują, że czerwone usta i postrzeganie kobiecej atrakcyjności nadal są ze sobą nierozerwalnie związane. Czerwona szminka jest najpotężniejszym wabikiem, który znacząco podnosi doznania wizualne – dodaje Beattie.

„Wbrew pozorom i w swej prostocie jest to trudny makijaż do wykonania, z łatwością można go przerysować. Taki makijaż może nosić osoba, która ma nieskazitelną cerę, pięknie podkreślone oczy, wtedy wygląda on elegancko i klasycznie – instruuje Monika Mantewka, szkoleniowiec sieci Douglas.

PAP Life, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments