Czeskie kokpity w mieleckich Black Hawk’ach

Śmigłowce Black Hawk z Mielca będą mieć czeskie kokpity. Fot. Autor

MIELEC. Polskie Zakłady Lotnicze podpisały umowę z czeską firmą Aero Vodochody.

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, będące częścią amerykańskiego koncernu Sikorsky Aircraft, podpisały wieloletni kontrakt z czeską firmą Aero Vodochody na dostawę struktur kokpitu do śmigłowców Black Hawk S-70i. Zgodnie z umową do końca 2017 roku Czesi dostarczą do PZL Mielec co najmniej pięćdziesiąt kokpitów.

Struktura kokpitu, która będzie produkowana przez Aero Vodochody to jeden zespół, składający się z: części przedniej, obramowania szyb oraz platformy, na której montowane są fotele pilotów. Zawiera również instalację elektryczną, a także urządzenia sterownicze.

Aero Vodochody to wiodący wytwórca statków powietrznych w Republice Czeskiej, zatrudniający prawie 1500 pracowników. Firma, której początki sięgają 1919 roku, była w przeszłości jednym z największych na świecie producentów samolotów szkolno-treningowych. Dziś Czesi koncentrują się głównie na dostarczaniu struktur lotniczych odbiorcom zagranicznym, wśród których Sikorsky jest jednym z najważniejszych klientów .

- Kontrakt z PZL Mielec to rezultat naszej szerszej współpracy z firmą Sikorsky w zakresie dostaw struktur śmigłowcowych – komentował Ladislav Šimek, prezes firmy Aero Vodochody. – Od ponad dwóch lat dostarczamy PZL Mielec wiązki elektryczne do belki ogonowej śmigłowca Black Hawk UH-60M. Jesteśmy dumni z jakości naszych produktów i doświadczenia, jakie wnosimy, stając się jednym z dostawców dla śmigłowca S-70i.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.