Członkowie grupy przestępczej w rękach policji

Fot. KWP

DĘBICA, RZESZÓW. Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dziewięć osób ściśle powiązanych z „kibicowską bojówką” jednego z dębickich klubów piłki nożnej, którzy zajmowali się między innymi handlem narkotykami.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚ wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie rozpracowywali grupę przestępczą, która rozprowadzała na terenie Dębicy i powiatu dębickiego znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród pseudokibiców dębickiego klubu.

Zebrany materiał dał podstawę do wydania przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie postanowień o przeszukaniu i zatrzymaniu wytypowanych wcześniej osób.

We wtorek, 5 marca 2013 r., policjanci Centralnego Biura Śledczego dokonali przeszukań miejsc zamieszkania oraz zatrzymali dziewięciu mężczyzn w wieku od 19 do 26 lat, mieszkańców Dębicy i okolic. W miejscach zamieszkania tych osób ujawniono marihuanę. Podczas przeszukań policjanci CBŚ współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej wykorzystując między innymi psa do wykrywania narkotyków.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym osobom zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu dokonywanie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Trzem osobom – liderom grupy – postawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupa przestępczą. Ponadto zatrzymane osoby usłyszały zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

W dniu 7 marca  Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zastosował wobec siedmiu zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Wobec dwóch osób prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Zatrzymanym członkom grupy za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

tc/KWP

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o