Człowiek Pawlaka na ministra rolnictwa

Stanisław Kalemba po czwartkowym posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Fot. PAP

WARSZAWA. PSL czeka teraz na decyzję Tuska.

PSL wybrało już kandydata na ministra rolnictwa. Marka Sawickiego ma zastąpić wiceszef sejmowej Komisji Rolnictwa Stanisław Kalemba. Jego kandydaturę zaproponował władzom Stronnictwa wicepremier partii, Waldemar Pawlak.

Decyzja zapadła na czwartkowym posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.

Nieprzychylny Platformie
Kandydatura Kalemby budzi mieszane uczucia w koalicyjnej Platformie. – To bardzo specyficzny człowiek. Na posiedzeniach Komisji Rolnictwa potrafił atakować rząd ostrzej niż opozycja, a PiS-owcy zacierali ręce. Jest uznawany za człowieka Pawlaka, więc może po prostu atakował personalnie Sawickiego. Tylko, że z Sawickim można się spierać, ale to człowiek zdecydowany – z nim byłaby przynajmniej szansa na reformę KRUS. Z Kalembą takiej szansy nie będzie – uważają rozmówcy z Komisji Rolnictwa.

Sprywatyzować Elewarr
Polityk PSL powiedział, że nie boi się wyzwań, jakie stoją przed nim jako ministrem rolnictwa. – Jestem najdłużej funkcjonującym posłem w Komisji Rolnictwa, równocześnie też funkcjonuję w sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej. Mam wiedzę – zapewnił Kalemba.

Jego zdaniem, należałoby sprywatyzować spółkę Elewarr, w której miało dochodzić do nieprawidłowości. – Należy stworzyć takie warunki, aby właścicielami magazynów [należących do Elewarru – red.] stały się grupy producentów rolnych. I sprywatyzować, rolnicy będą właścicielami, nie będzie żadnych rad – powiedział Kalemba.

Piłka po stronie Tuska
– Teraz piłka jest po stronie premiera Tuska, czekam na decyzję – podkreślił Kalemba. Marek Sawicki przestał już być oficjalnie szefem resortu rolnictwa. W czwartek  odwołał go prezydent Bronisław Komorowski.

Kalemba jest bliskim człowiekiem Pawlaka. W Sejmie nieprzerwanie zasiada od 1991 r. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Na Facebooku podkreśla, że jego hobby to „muzyka, sport i kultura ludowa”. Nie kryje fascynacji Józefem Piłsudskim. Na profilu społecznościowym chętnie umieszcza prywatne zdjęcia, są wśród nich m.in. te, na których widać, jak kąpie się w morzu.

Źródło: TVN24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Po wysłuchaniu przemówienia Tuska na konf. prasowej zgłaszam zastrzeżenie do tytułu : Ubezwłasnowolniony człowiek Pawlaka ministrem rolnictwa , bez szans na swobodne działanie!!

Borjan
Borjan
8 lat temu

Hasło wyborcze „RODZINA NA SWOIM ” M.Krzaklewskiego jest jak widac wciąż aktualne

roman
roman
8 lat temu

w jakiej to agencji pracuje synalek Kalemby ?
bo podobno mniej zarabia niż brat Kłopotka … :(

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

a jaki to ma wpływ np. na cenę pitruszki czy kopy jajek- czy ten czy tamten- czy jeszcze inny – i tak będzie tańczył jak mu zagrają – dlatego chyba wybrali miłośnika muzyki i kultury ludowej- oby się przypadkiem nie kąpał tam gdzie są rekiny bo by mogło coś się przytrafić – nie ?