Czuwaj Przemyśl stawia na młodych

Działaczom “Harcerzy” szczególnie mocno zależy na osobie Pawła Niewrzawy. Fot. Wit Hadło

SUPERLIGA. Młodzież uzupełni skład beniaminka.

W następny poniedziałek przygotowania do sezonu rozpoczną szczypiorniści Czuwaju Przemyśl. W pierwszych zajęciach udział ma wziąć już cała, skompletowana kadra.

Działaczom “Harcerzy” szczególnie mocno zależy na osobie Pawła Niewrzawy. Młodzieżowy reprezentant Polski był w ostatnim sezonie tylko zmiennikiem w Nielbie Wągrowiec, którą przemyślanie sensacyjnie odprawili w barażach o SuperLigę. Środkowy rozgrywający wrócił niedawno z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Turcji (Polska zajęła 12. miejsce – red.), dlatego dopiero na dniach ma dojść do szczegółowych rozmów. – Przeprowadzka Pawła nad San byłaby dla obu stron korzystna – nie ukrywa trener Bogusław Kubicki. – W naszym zespole Niewrzawa miałby okazję kreować grę i pokazać się szerszej publiczności. Na takich zawodnikach właśnie nam zależy – dodaje.

Tematu Gieraka nie ma
Do zespołu dołączyć ma także Piotr Papaj z Kielc. Młody lewoskrzydłowy mocno pukał do drzwi zespołu Bogdana Wenty, jednak wobec zakontraktowania wielkich gwiazd światowego szczypiorniaka nie miał szans na wywalczenie miejsca w składzie. W drużynie beniaminka ma “zaognić” rywalizację z Marcinem Basiakiem i Maurycym Kostką. Kolejnym uzupełnieniem składu ma być również Radosław Dziatkiewicz z II-ligowego klubu w Pabianicach.

W barwach Czuwaju na pewno nie zobaczymy tymczasem Łukasza Gieraka. – Jeśli pieniędzy na wykupienie go z Nielby nie znalazł Chrobry (mówi się o 50 tys. złotych – red.), to my tym bardziej ich mieć nie będziemy – ucina trener Kubicki.

Indywidualne treningi
Obecnie zawodnicy trenują indywidualnie, zgodnie z rozpiską otrzymaną od trenerów. – Zaczynamy przygotowania dość późno, bo też jako ostatni zakończyliśmy sezon. Chłopcy potrzebowali czasu na zaleczenie mikrourazów i pełne zregenerowanie organizmów. Jestem jednak przekonany, że do pierwszego meczu ligowego przystąpimy solidnie przygotowani – podsumowuje szkoleniowiec.

tc

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments