Czwórka resoviaków w reprezentacji

Trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi powołał kadrę narodową na zgrupowanie, które rozpocznie się 25 lipca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale i zakończy 13 sierpnia.

SIATKÓWKA. Anastasi podał szeroką kadrę na ME.

Trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi powołał kadrę narodową na zgrupowanie, które rozpocznie się 25 lipca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale i zakończy 13 sierpnia.

Do mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Czechach i Austrii będzie przygotowywać się 19 zawodników (na ME pojedzie ostatecznie czternastka). W tym gronie jest czwórka siatkarzy Asseco Resovii: Krzysztof Ignaczak, Grzegorz Kosok, Piotr Nowakowski, Mateusz Mika. Do kadry wracają rekonwalescenci Patryk Czarnowski i Sebastian Świderski. W trakcie przygotowań biało-czerwoni zagrają dwa towarzyskie mecze z Francją 18 i 19 sierpnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Później weźmie udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach gdzie rywalami będą reprezentacje Rosji, Czech i Włoch. W ME polski zespół w I fazie zagra w grupie D (Praga) z Niemcami, Słowacja i Bułgarią. Bezpośrednio do ćwierćfinału awans wywalczy zwycięzca grupy, natomiast zespoły z miejsc 2-3 zagrają play-off o awans do ćwierćfinału z kimś z grupy B (Czechy, Rosja, Portugalia, Estonia). W dwóch pozostałych grupach zagrają – A (Wiedeń); Austria, Serbia, Słowenia, Turcja; B (Innsbruck): Włochy, Francja, Finlandia i Belgia.

Kadra Polski
Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Paweł Woicki, Fabian Drzyzga
Atakujący: Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Piotr Gruszka
Środkowi: Marcin Możdżonek, Grzegorz Kosok, Piotr Nowakowski, Patryk Czarnowski, Karol Kłos
Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Sebastian Świderski, Michał Kubiak
Libero: Paweł Zatorski, Krzysztof Ignaczak

Rafał Myśliwiec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.