„Czwórka” uciekła sanoczanom

PLH. Po wczorajszej porażce z JKH, hokeiści z Sanoka praktycznie stracili szanse na zajęcie miejsca w pierwszej „czwórce” przed fazą play-off.

W Jastrzębiu nasz zespół w miarę dobrze prezentował się do połowy meczu. Potem warunki gry dyktowali już gospodarze.

Było to czwarte starcie tych drużyn w tym sezonie. Wcześniejsze potyczki były niezwykle zacięte. W Arenie Sanok dwa razy wygrali gospodarze po rzutach karnych 3-2 i 3-1. Natomiast za pierwszym razem, na wyjeździe sanoczanie przegrali tylko 1-2. Wczoraj ulegli temu przeciwnikowi już znacznie wyraźniej.

Początek był jednak nader obiecujący dla naszego zespołu. Po trafieniu Malasińskiego, który celnym strzałem zakończył kontrę całego zespołu, goście wygrywali 1-0. Z prowadzenia jednak długo się nie nacieszyli, wyrównał Kral, tuż przed końcem pierwszej tercji wykorzystując podanie Danieluka i gapiostwo rywali.

Kolejna odsłona tego pojedynku lepiej zaczęła się dla miejscowych, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Kulasa. Błyskawicznie jednak na to trafienie odpowiedział Vozdecky, ale jak się okazało był to już łabędzi śpiew sanockiej ekipy. Kolejny moment dekoncentracji, w końcówce tercji, kosztował przyjezdnych utratę trzeciej bramki.

Wydawało się jednak, że mecz znowu może być zacięty, ale już na początku ostatniej tercji gospodarze zadbali o to, by tak się nie stało. Najpierw czwartą bramkę dla nich zdobył Lipina, a 10. min przed końcem, ich prowadzenie podwyższył Danieluk. Trafienia Krala i Milana miały już tylko statystyczne znaczenie.

JKH Jastrzębie – CIARKO KH Sanok 6-3 (1-1, 2-1, 2)

0-1 Malasiński (12.), 1-1 Kral (20.), 1-1 Kulas (29), 2-2 Vozdecky (29.), 3-2 Urbanowicz (37.), 4-2 Lipina (41.), 5-2 Danieluk (50.), 6-2 Kral (52.), 6-3 Milan (58.)

JKH: Kosowki – Górny, Rimmel, Lipina, Kral, Danieluk, Bychawski, Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Furo, Labryga, Bryk, Kulas, Kąkol, Bordowski, Pastryk, Szczurek, Kiełbasa, Bernacki

CIARKO: Plaskiewicz – Ivivic, Kubat, Vozdecky, Malasiński, Radwański – Owczarek, Gurican, Słowakiewicz, Milan, Mermer, Suur, Rąpała, Biały, Wilusz, Strzyżowski, Koseda, Poziomkowski, Hućko, Maciejko