Czy 6-latki są gotowe na podjęcie nauki?

Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Wiceminister edukacji gościła w Krośnie.

We wtorek w Szkole Podstawowej nr 10 w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Krośnie przy ul. Magurów 1 odbył się briefing z udziałem wiceminister edukacji Joanny Berdzik. W ramach wizyty w Krośnie pani wiceminister Berdzik odwiedziła również Przedszkole Miejskie nr 8, a także spotkała się z rodzicami tegorocznych sześciolatków z Krosna i okolic oraz z przedstawicielami środowiska oświatowego regionu.

Tematem briefingu była sprawa dotycząca posyłania sześciolatków do klas pierwszych. – Rozmawiam z rodzicami i większość głosów, które pojawiło się podczas tych spotkań dotoczyła obaw rodziców w kwestii odnoszącej się do edukacji dzieci sześcioletnich. Postanowiliśmy te obawy zniwelować, aby rodzice się nie martwili – mówiła wiceminister Berdzik. – Rok 2014 to jest rok, w którym dzieci będą chodziły jako sześciolatki do szkoły obowiązkowo. W 2014 r. pójdą do pierwszej klasy dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r. – przypomniała.

Co się jeszcze zmieni w edukacji? – Jeśli chodzi o zmiany to w roku 2014 klasa pierwsza nie będzie mogła liczyć więcej niż 25 osób – wyjaśniała. – Czy dzieci sześcioletnie są gotowe na podjęcie nauki w szkole? – pytali dziennikarze.

- Nasze sześciolatki, gdybyśmy je porównali z sześciolatkami sprzed lat, potrafią dużo więcej, są ciekawe świata, gotowe do tego, aby podjąć nowe wyzwania, zadania, jakie stawia przed nimi szkoła – odpowiedziała pani minister. – Chcielibyśmy, aby nasze sześciolatki funkcjonowały w systemie edukacji tak samo jak sześciolatki w innych krajach – mówiła. – W 90 procentach naszych szkół są już dzieci sześcioletnie, a to oznacza, że te szkoły spełniają normy, które pozwalają sześciolatkom uczestniczyć w edukacji – dodała.

Wioletta Zuzak

do “Czy 6-latki są gotowe na podjęcie nauki?”

  1. garu

    Zbieramy podpisy. Obowiązkowe obniżenie wieku rozpoczecia edukacji nie wejdzie bo rodzice na to się nie zgadzają
    http://www.rzecznikrodzicow.pl/
    Tylko 10 proc. Polaków chce, by sześciolatki poszły do szkoły
    http://www.rp.pl/galeria/2,2,995618.html

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.