Czy będzie można odbierać leki z apteki za darmo?

TARNOBRZEG. Władze miasta i Bank Żywności szukają sposobu na płacenie za leki najuboższych mieszkańców miasta

Po opłaceniu rachunków, wiele ubogich osób stoi przed dylematem, czy resztkę renty lub emerytury wydać na leki, czy żywność. Jest szansa na to, by znajdujący się w najtrudniejszej sytuacji mieszkańcy miasta mogli odbierać leki z apteki za darmo, albo przynajmniej za grosze.

Czy jest to możliwe? Prezes tarnobrzeskiego Banku Żywności twierdzi, że tak. Trzeba tylko podpisać umowę z jedną, bądź większą ilością aptek i wygospodarować środki na ten cel z budżetu miasta. Nie wykluczone, że akcję mogli by także wesprzeć sponsorzy. Na tych Czesław Łuszczki liczy jednak w drugiej kolejności.

– Kierując Bankiem Żywności przekonałem się, że dla wielu osób równie ważne jak żywność są także leki – mówi Czesław Łuszczki, prezes Banku Żywności w Tarnobrzegu. – Wielu osób, szczególnie w starszym wieku wydaje na nie bardzo dużo środków i nie może z nich zrezygnować. Stąd taka inicjatywa. W budżecie miasta na pewno znajdą się środki, które można przeznaczyć na zakup lub chociaż dopłatę do leków.

Prowadzenie rozmów w sprawie dopłat do leków potwierdza prezydent miasta Jan Dziubiński.

– Prowadzimy wspólnie z Bankiem Żywności rozmowy z jedną z aptek w sprawie dofinansowanie zakupu leków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Tarnobrzega – mówi Jan Dziubiński. – Myślę, że byłaby to duża pomoc dla osób, których sytuacja materialna nie jest najlepsza i często brakuje im pieniędzy na wykup niezbędnych lekarstw. Wierzę, że będziemy mogli im pomóc.

mr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments