Czy będzie ten pierwszy raz?

Fot. Wiesław Kozieł

PLUSLIGA. Zespół z Rzeszowa odkąd powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej nigdy nie wygrał w Bełchatowie.

– We wtorek mieliśmy spotkanie z prezesem Markiem Pankiem, który nakazał nam zapomnieć już o Pucharze Polski. Nie ma co patrzeć wstecz i myśleć o tym meczu. Przed nami druga część sezonu i jest jeszcze coś do wygrania. Teraz jedziemy do Bełchatowa po zwycięstwo – mówi rozgrywający Asseco Resovii, Lukas Tichacek.

Sobotnie hit kolejki PlusLigi będzie rewanżem za półfinał PP ale nie tylko. – Ostatni mecz w lidze przegraliśmy właśnie z Resovią. Zresztą mecze z tym zespołem zawsze wywołują dużą mobilizację. Resovia w półfinale PP pokazała się z jak najlepszej strony i trzeba być czujnym. Grozer i spółka na pewno przyjadą do nas mocno naładowani i z chęcią rewanżu za ostatnie niepowodzenie – mówi przyjmujący PGE Skry, Michał Winiarski. Sobotnie pojedynek w Bełchatowie wywoła ogromne zainteresowanie i w hali Energia zasiądzie komplet publiczności, co nie zdarza się tam zbyt często.

Resoviacy mimo niedawnej porażki jadą do Bełchatowa w bojowych nastrojach. – My wiemy, że możemy z nimi wygrać – mówi Tichacek, a Georg Grozer dodaje. – Wiadomo, że w Bełchatowie czeka nas ciężkie zadanie. To bardzo silny przeciwnik, który będzie miał dodatkową atut własnej hali. Myślę jednak, że każdy z nas ma w sobie taką wewnętrzną motywację, żeby już w sobotę ze Skrą pokazać, że jesteśmy w stanie zagrać spotkanie na wysokim poziomie – stwierdza Grozer, który nie przejmuje się kiepskim bilansem meczów w Bełchatowie. – Na pewno postaramy się przełamać tę serię, a przede wszystkim rozegrać dobre spotkanie. Wynik meczu jest moim zdaniem sprawą otwartą. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami bardzo ważny etap rozgrywek.

Tuż po meczu w Bełchatowie czeka nas wyjazd do Stambułu na mecz Challenge Round pucharu CEV z Fenerbahce, a potem mecz ligowy u siebie z ZAKSĄ. Jeśli zdobędziemy jakiekolwiek punkty w Bełchatowie i pokonamy Kędzierzyn u siebie, to będziemy coraz wyżej w  tabeli.

Rafał Myśliwiec

PGE SKRA Bełchatów – ASSECO RESOVIA
Sobota godz. 20.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments