Czy Bernardyni zdążą z oddaniem przyklasztornych ogrodów?

Prace przy budowie przyklasztornych ogrodów ojców Bernardynów ruszyły z kopyta. Nic dziwnego, bowiem termin ich zakończenia wyznaczony został na koniec tego roku. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Terminy gonią ojców bernardynów, bowiem zgodnie z umową, przyklasztorne ogrody, które powstają w samym centrum miasta mają zostać ukończone do końca tego roku.

Inwestycja, która powstaje między bazyliką oo. Bernardynów, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, a pomnikiem Walk Rewolucyjnych pochłonęła prawie 30 mln. zł i w części finansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Dlatego też termin zakończenia jej realizacji jest aż tak istotny.

Obecnie układane są kolejne warstwy podbudowy pod kostkę i tereny zielone, później prace skupią się wokół układania ogrodowych alejek i nasadzania roślin. Pod płytą ogrodów gotowy jest już parking (płatny), jednak jego otwarcie nastąpi wraz z oddaniem samych ogrodów.

ksz

do “Czy Bernardyni zdążą z oddaniem przyklasztornych ogrodów?”

 1. Stefan

  Jak się dostaje nie swoje pieniadze to łatwo się je wydaje. Przecież brązowi ich nie zarobili tylko jak zawsze wzięli. Gratuluje pomysły Urzędowi Marszałkowskiemu. Dzięki realizacji tego projektu powstanie setki miejsc pracy.

  • Dominik Łazarz

   Kto powiedział, że ta inwestycja ma przynieść miejsca pracy? W ramach środków europejskich którymi dysponuje Urząd Marszałkowski jest realizowanych wiele różnych inwestycji, ich zakres jest ogromny od wsparcia przedsiębiorców po turystykę czy środki na inwestycje dotyczące infrastruktury publicznej (szkoły, szpitale itp.). Powyższy projekt ma doprowadzić do tego, że centrum Rzeszowa będzie atrakcyjniejsze dla mieszkańców czy turystów.

 2. K. Bimbała

  Szczęść Boże !. lepiej budować coś dla ludzi niż pierdzieć w stołek i narzekać?.

 3. Kasprzak

  Tak, wszystko na to wskazuje ;) …a na wiosnę zgłoszą apel do Rady Miasta, o dofinansowanie na wymianę nasadzeń… i pomoc w utrzymaniu „Zielonego Ołtarza” w środku miasta, bo ku temu ma służyć powstający park.

 4. mimikra

  Czy oznacza to, że w grudniu będą sadzić drzewa i siać trawę żeby tylko dotrzymać terminu?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.