Czy biżuteria na prezent dla małej dziewczynki to dobry pomysł? Odpowiadamy

Miłość do biżuterii leży w naturze kobiet i tylko nieliczne z nich na co dzień rezygnują z jej noszenia. Większość ozdabia swoje ciało na rozmaite sposoby, efektownie rozświetlając uszy, szyję i dłonie. Jednak jak sytuacja wygląda u dziewczynek, które dopiero zaczynają poznawać uroki życia? Czy one również powinny nosić biżuterię, a może istnieje granica wieku, od którego wypada zakładać poszczególne ozdoby? Sprawdziliśmy.

Dzieci uwielbiają naśladować rodziców! Również wtedy, gdy chodzi o biżuterię

Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok dziewczynki, na której nadgarstku delikatnie połyskuje złota bransoletka, a w płatkach uszu widnieją subtelne kolczyki na sztyfcie. Podobnie jak mama, młoda księżniczka również chce wyglądać atrakcyjnie. I choć to rodzice mają ostatnie słowo i od nich zależy, czy córka będzie nosić biżuterię, wprowadzanie zakazów nie niesie ze sobą nic dobrego. Warto już od małego nauczyć dziecko, że ozdabianie ciała nie jest czymś zabronionym, a przy okazji pokazać, że mniej znaczy więcej. Nawet malutka zawieszka czy finezyjny wisiorek mogą przecież pięknie podkreślić dziewczęcą urodę, jednocześnie nie przytłaczając stylizacji.

W związku z powyższym, podjęcie decyzji o zakupie biżuterii dla dziewczynki dobrze jest skonsultować z jej rodzicami. Prawdopodobnie będą za – pod warunkiem, że ozdoby zostaną zakupione w sprawdzonym sklepie, który oferuje wyroby biżuteryjne bezpieczne dla najmłodszych. Takim miejscem jest internetowy sklep Murrano, który oferuje wyjątkowe ozdoby, tworzone specjalnie dla dziewczynek: https://www.murrano.pl/zloto/bizuteria-zlota/. Złota biżuteria dostępna w kolekcjach wyróżnia się znakomitą jakością i zastosowaniem szlachetnych kruszców wysokiej próby. Ozdobne elementy w pastelowych odcieniach sprawiają, że wyroby te podobają się dzieciom i bardzo dobrze sprawdzają się, jako prezent.

Wybierając biżuterię dla dziewczynki, stawiaj na pierwszorzędną jakość

Chociaż niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy, powinniśmy kupować wyłącznie biżuterię z wysokogatunkowych materiałów, w przypadku dzieci ma to szczególne znaczenie. Delikatna skóra jest bardzo podatna na podrażnienia oraz reakcje alergiczne. Małe dziewczynki nie powinny też nosić wymyślnych ozdób, złożonych z wielu ogniw. Ciężkie kolczyki mogą zbytnio obciążać ucho, a bransoletka z długimi zawieszkami może zachęcać do tego, by za nią ciągnąć. Wyroby biżuteryjne należy dobierać z rozwagą, dopasowując je do wieku dziewczynki. W sklepie Murrano znajduje się kolekcja złotej biżuterii, dedykowanej dzieciom. Nie brakuje w niej atrakcyjnych kolorów, złota wysokiej próby oraz starannie dopracowanych zdobień, które urzekają swoim wyglądem. Kupując biżuterię w zaufanym miejscu zyskujesz gwarancję tego, że wyrób będzie trwały i bezpieczny w noszeniu. Odpowiadając na tytułowe pytanie: tak, biżuteria nadaje się na prezent dla dziewczynki i z całą pewnością przypadnie młodej damie do gustu. Po stronie kupującego leży jednak dopilnowanie, aby ozdoba miała jak najwyższą jakość i była dostosowana do wieku dziecka.

Artykuł partnera