Czy buspasy zlikwidują korki w Rzeszowie?

RZESZÓW. Dziś i jutro na al. Sikorskiego będą malowane oddzielne pasy dla autobusów.  Od piątku kierowcy zaczną się przyzwyczajać do nowej organizacji ruchu

Powstaje pierwszy kilometr buspasów w stolicy Podkarpacia. Specjalne pasy dla autobusów komunikacji zbiorowej zostaną wyznaczone na 3-pasmowych jezdniach al. Sikorskiego, od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do ul. Łukasiewicza. Kierowcy przychylnie oceniają tę nowinkę. Za kilka tygodni okaże się, jak buspasy wpływają na płynność ruch w Rzeszowie.

Z buspasów mogą korzystać wszystkie autobusy komunikacji zbiorowej, a więc MPK, MKS, PKS, przewoźnicy prywatni, taksówki i pojazdy uprzywilejowane. Buspasami nie mogą jeździć autokary wycieczkowe i kierowcy innych pojazdów. Za wjechanie na buspas grozi mandat 100 zł i 1 punkt karny. Od piątku policjanci drogowi będą często patrolowali rejon buspasów na al. Sikorskiego. Na początku będą zwracać uwagę kierowców na nową organizację ruchu i pouczać.

Więcej w Super Nowościach.

Krzysztof Rokosz

do “Czy buspasy zlikwidują korki w Rzeszowie?”

 1. dawid

  Autor tekstu chyba zapomina że tu nie chodzi o likwidacje korków a usprawnienie przemieszczania się ludzi po mieście zbiorkomem

 2. Ola

  Bardzo dobrze, Rewelacyjny pomysł. Priorytet dla komuniacji zbiorowej to podstawa w każdym rozwijającym się mieście

 3. roman

  to by miało sens na kilkunastu ulicach najbardziej newralgicznych i zatkanych – wyrywkowe /jednostkowe odcinki nic nw całości nie dadzą – miasto ma wąskie ulice i nie ma gdzie tych pasów robić/ dąbrowskiego – robiona i co – rejtana może by się dało/ krakowska może też – piłsudskiego nie ma gdzie/ hetmańska -ciasno – lwowska może – - tam gdzie są jeszcze pasy zieleni w środku to tak- ale by to musiało być działania równoczesne na wszystkich jezdniach gdzie można.

  • jozef

   Panie Krzysztofie kto z kierowców powiedział że to będzie miało wpływ na pozytywny ruch w Rzeszowie? ,przecież to będzie utrudnienie ruchu ,pasuje jeszcze poprosić Pana Tadka aby nie rozbudowywał dróg w Rzeszowie a zwiększał kolegom firmy transportowe(MKS,i inne) które będą korkować Rzeszów ,jeśli Pan nie wie ile samochodów przewożących osoby wozi przez miasto ok. 15 proszę zobaczyć ulicę Piłsudskiego , lub zwrócić uwagę na ilość osób w samochodach transportowych oisób.

 4. Ogarniety

  Głupota i idiotyzm – nic to nie da, jeśli pomoże busom – to w minimalnym stopniu (promilowym) w stosunku do całej ich trasy, natomiast dość mocno może utrudnić ruch na tym odcinki dla reszty. Na ul. Sikorskiego akurat pasy skrajne którymi poruszają się autokary są najmniej zapchane i można się nimi bez problemu poruszać – natomiast jeśli gdzieś się tworzy zator to tylko i wyłącznie przy skrzyżowaniu sikorskiego z powstańców jadąc od strony Tyczyna – i ten mały zator tam się będzie dalej tworzył, w końcu z tego pasa ludzie skręcają w prawo na Armii Krajowej, lub dalej jadąc skręcaj na Leclerca.. Urzędnicy niech się lepiej zajmą modernizacją skrzyżowań, i przerabianiem ich na skrzyżowania bezkolizyjne. Naprawdę nie wiem jak można mieć tak niski poziom myślenia żeby w ogóle zaproponować bus pasy… w szczególności na tym odcinku…

 5. mysza

  Myślę, że to dobry pomysł, o ile rzeszowscy (i nie tylko ) kierowcy będą przestrzegać zasad i nie wjeżdżać na te pasy. Tu gdzie obecnie mieszkam (Norwegia) ten pomysł doskonale się sprawdził.

 6. buspas

  buspasy w Rzeszowie nie mają sensu-bedą jeszcze większe korki , potrzebne bedą wtedy jak zbuduja w Polsce autostradowe obwodnice miast i odcągną one ruch np. tranzytowy przez miasta,pomyśleć !!!

 7. Borjan

  to by było rozwiązanie dobre ,gdy te buspasy były na wszystkich drogach biegnących w rzeszowie ,a tak to raczej nie wypali…No może tylko policjanci podreperują troche budżet wpływami z mandatów….

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.