Czy były szef rzeszowskiego UOP będzie musiał stawić się w sądzie?

Zbigniew N., były prokurator okręgowy w Rzeszowie, na pierwszej rozprawie w Sądzie Rejonowym w Tarnowie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, TARNÓW. Janusz W. ma być świadkiem w procesie Zbigniewa N. Twierdzi, że stan jego zdrowia nie pozwala na to, by mógł być przesłuchany w sądzie w Tarnowie.

W piątek rozstrzygnie się, czy skazany w aferze podkarpackiej prawomocnym wyrokiem Janusz. W., były dyrektor rzeszowskiej delegatury UOP, będzie musiał stawić się na przesłuchaniu w Tarnowie jako świadek w procesie Zbigniewa N., byłego szefa rzeszowskiej Prokuratury Okręgowej. Zostanie w tym dniu przebadany przez powołanego przez Sąd Rejonowy w Tarnowie biegłego, który wyda w tej sprawie opinię.

Od przesłuchania Janusza W. nie chce odstąpić ani prokuratura, ani obrońca Zbigniewa N. Ten jednak już wcześniej poinformował sąd o niemożności stawiennictwa z uwagi na swój stan zdrowia. Dlatego sąd zwrócił się do biegłego, aby orzekł, czy stan Janusza W. faktycznie bezwzględnie nie pozwala na jego przyjazd do Tarnowa, czy ewentualnie będzie mógł zostać przesłuchany w miejscu swojego zamieszkania. – Termin badania został wyznaczony na piątek, 12 lipca – potwierdza sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Janusz W. został oskarżony i skazany w jednym z wątków afery podkarpackiej za powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach (prokuraturze, sądzie, policji, służbach specjalnych i urzędzie skarbowym i podjęcie się załatwienia ich w zamian za korzyści majątkowe o łącznej kwocie 295 tys. złotych). Kolejne zarzuty dotyczyły składania fałszywych zeznań i brania udziału w praniu brudnych pieniędzy. Były szef UOP złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i został skazany na rok i osiem miesięcy więzienia. Wyrok jest już prawomocny.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Katarzyna Szczyrek

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Magdaolafjanlasowiok Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda
Gość
Magda

Jestem tego samego zdania.

olaf
Gość
olaf

Oj Janusz czy ci mama nie mówiła,że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.Albo inna maksyma ,,nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.

jan
Gość
jan

Teraz wszyscy oskarżeni i skazani w długo prowadzonych procesach karnych ( podkarpackiej ośmiornicy) biznesmeni, urzędnicy,prokuratorzy,marszałkowie czy nawet ministrowie S.P są bardzo poważnie chorzy.Znajomi lekarze nie tylko psychiatrzy ale i kardiolodzy robią co mogą i do wykazanej choroby przygotowują po znajomych odpowiednia dokumentacje medyczną. Wielu skazanych ma zaniki pamięci inni problemy kardiologiczne ale wcześniej oszukiwali i czerpali nieuzasadnione dochody powołując się na wpływy. Wcześniej jak czyścili spółki i ludzi z kasy, oszukiwali profesjonalnie to im wszystko grało tylko inni poszkodowani mieli problemy zdrowotne.

lasowiok
Gość
lasowiok

Bedzie tak chory jak ten Antoni Jarosz rektor PWSZ z Jaroslawia.
Znamy te hece jakie sie dzieja w Polsce.