Czy dogada się z lekarzami?

Premier zaakceptował Agnieszkę Pachciarz na stanowisko szefa NFZ. Fot. PAP

WARSZAWA. Nowy szef NFZ.

Agnieszka Pachciarz została nową szefową Narodowego Funduszu Zdrowia. Wniosek o jej powołanie podpisał wczoraj premier Donald Tusk. Pachciarz zastąpi na stanowisku szefa NFZ Jacka Paszkiewicza.

Agnieszka Pachciarz nie jest lekarzem, a prawnikiem. Specjalizuje się  w prawie medycznym. Jak zapowiedziała, zamierza kierować Funduszem kolektywnie, chce powołać między innymi trzech zastępców.

W poniedziałek rada NFZ pozytywnie zaopiniowała kandydaturę obecnej wiceminister zdrowia, Agnieszki Pachciarz, na stanowisko prezesa Funduszu. Opinia Rady była jednogłośna. Kandydaturę Pachciarz Radzie NFZ zarekomendował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Pachciarz ma niezbędne kwalifikacje, o czym świadczy m.in. jej doświadczenie zawodowe – oceniła szefowa Rady Renata Hayder.

Nowy szef NFZ podejmie decyzję, co do dalszych losów zarządzenia określającego wzór umów, które podpisują z NFZ lekarze. Medycy domagają się usunięcia z nich zapisów mówiących o karach za niewłaściwe wypisywanie recept. Naczelna Rada Lekarska wezwała do protestu. Zarekomendowała, by lekarze od 1 lipca wypisywali tylko recepty pełnopłatne.

Źródło: RMF FM/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
emeryt
emeryt
8 lat temu

Lekarz nie jest pracownikiem administracji ale ma leczyc pacjentow. To pacjent powinien miec odpowiedni dokument gdy idzie kupic lek do apteki. NFOZ powinien wystawic mu taki dokument i dopiero TEN DOKUMENT powinien byc respektowany poprzez apteki i przychodnie lekarskie.
Obled i idiotyczny chaos gdzie kazdy spycha swoja prace na innego mimo ze to nalezy do jego obowiazkow i bierze za to wynagrodzenie.

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Ten co ją zatwierdził na to stanowisko , POwinien sam złożyć dymisję z prostego powodu stawiając taka kandydaturę podtrzymuje program Beaty Sawickiej – lody na służbie zdrowia. Na razie NFZ jest w dołku na kwotę ponoć 800mln.Jeśli się prawie upadłym szpitalom proponuje przekształcenie w spółkę bądź likwidacje , to po takim zabiegu pacjentom nic się nie poprawi , ponieważ spółka jest nastawiona tylko na zysk. Lekarze drą kasę na lewo i prawo czekając na „koperty” , średnim personelem się zbyt nie przejmują.