Czy dojdzie do powtórki?

PLUS LIGA. Precedens w meczu Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn.

- Jedyną adekwatną sankcją do całej tej sytuacji jest powtórka meczu. Na razie jesteśmy na etapie zbierania materiału dowodowego, a ostateczna decyzja powinna zapaść dzisiaj – mówi głównym komisarz ligi, Cezary Matusiak.

W meczu Asseco Resovii – Indykpol AZS Olsztyn w III secie przy stanie 5:5, sędziowie zamiast na konto Indykpolu AZS, punkt dopisali drużynie Resovii. Po rozegraniu kilku kolejnych akcji arbitrzy zweryfikowali błąd i dodali punkty obu drużynom. Wg przepisów akcje powinny być cofnięte do momentu, kiedy sędziowie stolikowi popełnili błąd. Zespół z Olsztyna już złożył oficjalny protest i nie wykluczone, że mecz zostanie powtórzony. – Dostaliśmy komplet dokumentów, protokół i zapis wideo – mówi Matusiak i dodaje. – Będziemy to wszystko skrupulatnie analizować. Na pewno popełniono poważny błąd, oczywiście nie wynika on ze strony gospodarzy tylko sekretarza, komisarza i sędziów. Na tę chwilę jedynym wyjściem z tej całej sytuacji wydaje się powtórka meczu ale nie ma co już teraz wyciągać wniosków.

Wypaczony wynik?
Na boisku zespół z Olsztyna w konfrontacji z Asseco Resovią nie miał nic do powiedzenia i przegrał 0-3. Czy ewentualna powtórka może coś zmienić. – Nie chciałbym komentować tego – mówi kapitan ekipy z Olsztyna, Wojciech Winnik i dodaje. – Jeśli chodzi o samą sytuację, to rzeczywiście była kontrowersyjna o nie ma co ukrywać, że popełniono błąd i zobaczymy jakie będą konsekwencje. Wiadomo, że był to początek seta, ale w końcówce być może nie byłoby 24:22 dla Resovii, ale remis 23:23, a to mogło przecież mogło to mieć wpływ na losy tej partii – stwierdza atakujący olsztyńskich akademików.

Oczekiwanie na decyzję
W Rzeszowie ze spokojem podchodzą co całej sytuacji. – Czekamy na stanowisko ligi w całej tej sprawie – mówi wiceprezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. Sytuacja jest precedensowa. Trudno sobie wyobrazić w jaki sposób mecz miałby być powtórzony (cały czy stanu 5:6 w III secie), kto pokryje koszty organizacji, skoro gospodarz Asseco Resovia nie popełnił żadnych błędów, itd.