Czy dożyjemy aqupaparku?

- Panie Prezydencie, chcemy aquaparku! - grzmią mieszkańcy Rzeszowa. I na porządną pływalnię muszą jeździć gdzie indziej… Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. “Obiecancki-cacanki”, “pic na wodę” – takie określenia padają z ust rzeszowian na temat budowy parku wodnego.

Pytanie, czy ktokolwiek z nas dożyje budowy obiecywanego od wielu lat aquaparku, coraz częściej pojawia się na ustach mieszkańców Rzeszowa. – To jakaś kpina! Dlaczego prezydent tych milionów, zamiast na kładkę, nie przeznaczył na aquapark? – mówi pan Zbigniew, który telefonicznie skontaktował się z redakcją. – Przecież właśnie tego chcą ludzie!

Najpierw urzędnicy miejscy mówili, że aquapark powstanie przy ul. Wojska Polskiego na wprost siedziby Asseco, potem, że na tzw. Kaczernie na osiedlu Zwięczyca. Jeszcze później – na osiedlu Błogosławionej Karoliny. A ostatnio, że na granicy osiedli Zalesia i Biała. Lokalizacyjne obiecanki-cacanki wciąż trwają. Jednak oficjalnie, żadna z tych lokalizacji nie pada.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Borjan
Borjan
8 lat temu

aquapark w Rzeszowie będzie wtedy gdy prezydent rzeszowa przyłączy np Brzozów ,który swój aquapark juz ma od tamtego roku .Takie małe miasteczko a dali radę .Rzeszów -cóz jakoś dalej buja w obłokach i obiecuje gruszki na wierzbie ….

NIKOLA
NIKOLA
8 lat temu

A JA MAM PROSTE PYTANIE – DLA KOGO BEDZIE BUDOWANY TEN AQA PARK? ZNAJAC REALIA TO WSTEP BEDZIE KOSZTOWAL 200ZL OD OSOBY! JUZ PIEKNA TRYBUNKE NA STALI ZBUDOWANO NA KTOREJ NIKT SIADAC NIE CHCE!!!

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

teraz jest moda na te inwestycje- poszperałem i kilka faktów- 1/firma Kornas Development- za 2 lata wybuduje takie ditko w Koszalinie koszt brutto 68.9 miliona zł.a Zarząd Inwestycji z Człuchowa za 598 tyś. zł. będzie im patrzył na ręce jak budują. 2/ na Sląsku; Ruda Sląska – klapa i sąd – Katowice/Dąbrowa Górnicza/Tarnowskie Góry tematy się wałkują ale- cena wody/remonty/koszt utrzymania – spowalnia temat i działania samorządu 3/Gdańsk/Brzeżno – podobnie 4/Zielona Góra- sukces za 150 milionów [ w tym.30 dotacja unijna +15 z funduszu Lotto] – mają i się pluskają aquapark+ 25 metrowy basen z trybuną +hala sportowa na 6… Czytaj więcej »

piździsław
piździsław
8 lat temu

Aquapark na naprzeciwko Stali powinien stanąć, tam gdzie ktoś chce te badziewne wieżowce stawiać. Dojazd byłby znakomity w porównaniu do innych lokalizacji, a przy tym mogła by tam ćwiczyć sekcja skoków do wody Stali.

ryszard
ryszard
8 lat temu

To bezsens,najpierw to trzeba odszukać dobre zrudła termalne,bez tego,co za aguapark i dopiero w takim miejscu myśleć o budowie.Wszystkie znaczące aguaparki posiadają zrudła i na tej bazie dopiero można myśleć o budowie.

rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

Ludzie ale jesteście płytko myślący, żeby ustalić teren najpierw muszą być wszystkie prcedury ustalone z gruntem ,wykupione a dopiero potem można mówić że na tym terenie można coś zbudować, z nieoficjalnych źródeł inwestorowi poprzednie miejsca się nie podobały więc pozostał ten mięzy biała a zalesiem.
Nie myślcie sobie bo mnie śmiech bierze że jak cos zostało przeznaczone na kładkę to nie ma na auapark , bo w miejsckiej kasie te pieniadze są, one się nie ulotniły, tylko teraz jest kwestia ustalenia ile to będzie kosztowało a ile dołoży inwestor.

kava
kava
8 lat temu

Olewam Rzeszów, do aquaparku jeżdżę do Tatralandii a na zakupy do Krakowa bo włodarze Rzeszowa zupełnie nie myślą.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

jak zwykle- jadą i nic przypomnę ratusz przed budową powinie wysłać 11 łebskich urzędników w 11 miejsc na świecie przed budową niech zobaczą jak to funkcjonuje – aby nie błądzili z mapą podaję lokalizacje : 1/aqua park w San Dimas USA -36 wodnych zjeżdżalni,plaża,wodne samochodziki 2/tropical islands-Brandenburgia Niemcy – jest.np.imitacja lasu deszczowego 3/world water park- Edmonton Canada -park wodny +centrum handlowe 4/hurricane harbor-Valencia USA – 23 zjeżdżalnie,sztuczne fale,spływy tratwami bilet na cały dzień 30 dol. 5/aqua park tatralandia-Słowacja- koło jeziora Liptovska Mara – woda termalna +60,7 stopnia z głębokości 2500 metrów- czynny cały rok. 6/kalahari resorts- Wisconsin Dallas USA- czynny… Czytaj więcej »

Kasprzak
Kasprzak
8 lat temu

A wiadomo jakie atrakcje miałyby być w tym akłaparku? może nad tym też warto już pomyśleć, bo jeżeli ma powstać „gniot” byle tylko Rzeszów miał „baseny” to warto zaczekać i parę lat na coś lepszego…

Zdzich
Zdzich
8 lat temu

Aquapark ? Jaki aquapark ? Basenu na Pułaskiego nawet nie potrafią wyremontować, tylko też obiecują. A na razie to brud smród i ubóstwo. I miejsca szukać nie trzeba. Już dziesięć lat temu był w takim stanie, że znajomi z Francji byli w szoku, że nikt tego syfu nie zamyka, bo w cywilizowanym świecie to nawet jednego dnia otwarty by nie był.
Ale jak stolica to stolica – innowacji oczywiście.TADZIU A MOŻE METRO BYŚ NAM OBIECAŁ , bo zoo już chyba obiecywali. Ale przynajmniej cyrk to mamy niezły.

Stefan
Stefan
8 lat temu
Reply to  Zdzich

co wy chcecie? Buduje Tadek fontanne multimedialna to będzie się gdzie wykąpać.