Czy emerytura za mieszkanie się opłaca?

hipoteka staje się w Polsce coraz popularniejsza. Fot. Wit Hadło

KRAJ. PODKARPACIE. Dożywotnia renta hipoteczna ma być lekarstwem na problemy osób starszych i samotnych, ale jest przede wszystkim świetnym interesem dla oferujących ją firm.

Rosnący czynsz i koszty utrzymania, przy niskich emeryturach i braku pomocy materialnej ze strony dzieci i wnuków, coraz częściej skłaniają starszych ludzi do skorzystania z tzw. hipoteki odwróconej.

Mechanizm ten zakłada, że właściciel mieszkania pobiera comiesięczną kwotę od firmy, która po jego śmierci przejmuje lokal. W ten sposób 60-letnie osoby mogą uzyskać nawet 1000 zł dodatkowych, i co ważne, nieopodatkowanych dochodów. Brzmi to bardzo atrakcyjnie, tym bardziej, że na pierwszy rzut oka w odwróconej hipotece nie widać żadnych zagrożeń. A tych nie brakuje.

Więcej w Super Nowościach

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

W sytuacji rozbicia rodziny, wmawiania młodym, ze jak najszybciej maja byc na swoim , nawet w sytuacji, gdy rodzice mają duży dom, skutkuje zubożeniem społeczeństwa i nabijaniem kasy bankom i deweloperom. Młodzi na całe życie stają się niewolnikami banków, a starsi rodzice oddają swój dorobek życia bankom, zamiast dzieciom. To jest wynikiem polityki społecznej prowadzonej przez wrogów silnej rodziny, bo pojedynczymi i słabymi jednostkami łatwiej manipulować. Nawet nie dziwię się młodym, że nie chcą mieć dzieci, bo i po co? Po co zawiązywać rodziny. Pożytku z dzieci i tak nie będzie.

xyz
xyz
9 lat temu

Kolejny sposób by starszym obywatelom Polski banki mogły odebrać to czego się dorobili. Tak…”…nasze ulice ich kamienice…” :-(